Szkoła > Świetlica

Zima w świetlicy szkolnej.

Zima to wyjątkowa pora roku w przyrodzie. Wyróżnia się niższymi temperaturami powietrza i opadami śniegu. To pora bardzo lubiana przez dzieci. Niestety w tym roku długo każe na siebie czekać. Dlatego też podopieczni świetlicy szkolnej poprzez prace plastyczne próbowali zachęcić zimę do przyjścia.

W całej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Papierowe bałwanki opanowały okna a śnieżynki opadały na szyby. Wykonanie prac plastyczno – technicznych sprawiło dzieciom wiele radości. Bałwanki z rolek, pingwiny na śniegu to tylko nieliczne dzieła wykonane przez świetliki.

Zabawa mikołajkowo - świąteczna
16 grudnia dzieci w świetlicy szkolnej wzięły udział w zabawie mikołajkowo- świątecznej. Było wspólne śpiewanie kolęd. Odbyły się konkursy m.in. na namalowanie z zamkniętymi oczami bałwanka, turlanie mikołaja, układanie puzzli-  kartek swiątecznych na czas. Poznały również historię św.Mikołaja. Wspólne zabawy pod choinką umiliły słodycze zakupione z funduszu Rady Rodziców.

Dzisiaj w świetlicy podsumowaliśmy konkurs na najpiękniejszą kartę świąteczną.
Rozdaliśmy nagrody i wyróżnienia. Gratulacje! 🤩🎅🌲⭐

Na konkurs plastyczny wpłynęły przepiękne karty bożonarodzeniowe.
Dzieci włożyły dużo pracy w ich wykonanie.

AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE
Dzisiaj w świetlicy ubieraliśmy choinkę. Jest ogromna i bardzo ładna. Jeszcze pozostał nam do zrobienia kolorowy łańcuch.

Zbliżają się święta więc dzieci zabierają się za projektowanie bożonarodzeniowych kartek.
Szukamy inspiracji w gazetach i Internecie.
Oczywiście nasze główki też pracują i mamy już swoje pomysły.

Nasze Świetliczaki aktywnie włączyły się w obchody 30 lecia
Konwencji Praw Dziecka.