Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

Wakacje
Przejdź do treści
MAJ 2026
FESTYN RODZINNY 2026
W środę, 20 maja 2026 r., nasza uczennica Oliwia Bągalska wzięła udział w konkursie muzycznym GAPA 2026. Wyśpiewała wyróżnienie. Był to ostatni występ Oliwii na tej imprezie w barwach SP nr 3, ponieważ w tym roku szkolnym kończy klasę ósmą.
Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy, aby nadal czerpała radość ze śpiewania oraz z równie wielkim zaangażowaniem reprezentowała swoją kolejną szkołę, tak jak robiła to do tej pory.
Gratulacje i dziękujemy!
🌸 „Mamo…”
Czasem naprawdę trudno ubrać wdzięczność w słowa. Dlatego uczniowie Akademii Magii Życzliwości przygotowali dla swoich Mam coś prostego, ale bardzo szczerego 💛
Film powstał w ramach projektu „Moc słowa” i jest pełen małych podziękowań, dobrych emocji oraz słów, które warto mówić częściej — nie tylko od święta.
Wszystkim Mamom życzymy dużo miłości, spokoju i codziennych powodów do uśmiechu 🌸
„Bądź sigmą – nie pal” – pod takim hasłem 26 maja odbyła się w naszej szkole akcja edukacyjno-profilaktyczna dla uczniów klas 4–8, zorganizowana w ramach Światowego Dnia Bez Tytoniu. Wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat szkodliwości palenia tytoniu, używania e-papierosa oraz popularyzację zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień.
Przebieg działań profilaktycznych:
1. Stworzenie gazetki tematycznej we współpracy z Sekcją Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grudziądzu.
2. Audycja edukacyjna – za pośrednictwem szkolnego radiowęzła uczniowie wysłuchali wywiadu dotyczącego chemicznego składu wyrobów tytoniowych oraz mechanizmów uzależnienia od nikotyny i skutkach palenia papierosów.
3. Quiz wiedzy – bezpośrednio po audycji uczniowie przystąpili do testu „Co wiesz o tytoniu?”.
4. Finał i losowanie nagród – o godzinie 11:30 na holu szkolnym odbyło się oficjalne podsumowanie akcji. Wśród uczestników, którzy wykazali się wiedzą i prawidłowo rozwiązali quiz, rozlosowano pakiety „SIGMA BOX” wzbogacone nagrodami specjalnymi od Pani Dyrektor.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Słowa podziękowania kierujemy również do Dyrekcji za nagrody specjalne oraz do wychowawców za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu testów.
Pamiętajcie – bycie sigmą to mądre wybory na co dzień. Do zobaczenia przy kolejnych akcjach!
Uczniowie klasy 3 a ukończyli  VII Moduł projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” - Matematyka w sporcie”.
W dniu 27.05.2026 r. uczniowie klasy 3 a wzięli udział w międzyszkolnych zawodach sportowych ,, Mój pierwszy lekkoatletyczny start”.
Piewasza pomoc
W piątek odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Savoir-vivre. Dobre maniery w dobrym stylu”, organizowanego przez Szkoła Podstawowa nr 8 w Grudziądzu.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie odnieśli w nim sukcesy:
🏆 Kacper Kamiński zdobył III miejsce,
🌟 Patrycja Karasińska, Jakub Kwarciński oraz Agata Witkowska otrzymali wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za zaangażowanie oraz kreatywność. Cieszymy się, że ich prace zostały docenione przez jury konkursu.
Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treści i błędy w nadesłanych przez autorów tekstach.
Wróć do spisu treści