Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

zostało do przewy świątecznej
zostało do przerwy świątecznej
Przejdź do treści
UWAGA !
Do dnia 21 maja b.r. przyjmujemy wnioski o dofinansowanie tzw. wczasów pod gruszą Z ZFŚS

Wymagane dokumenty:
1/ pracownicy: wniosek z oświadczeniem o dochodach
2/ emeryci: wniosek i oświadczenie o wysokości emerytury ( + decyzja o waloryzacji świadczenia i PIT
za 2020 do wglądu)

Formularze do wypetnienia dostępne w Szkole i na stronie internetowej Szkoły.Godziny lekcji od 04 maja 2021r.
Szanowni Państwo,

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 informuje:
  1. Od dnia 4 maja 2021 r. (wtorek) uczniowie klas I- III rozpoczynają  zajęcia lekcyjne w trybie stacjonarnym wg obowiązującego planu zajęć.
2.  Przywrócony zostaje 45- minutowy czas trwania lekcji stacjonarnych dla  klas I- III (i zdalnych dla klas IV- VIII) oraz 10 minutowe przerwy  między lekcjami:

1 lekcja- 8.00- 8.45
2 lekcja- 8.55- 9.40
3 lekcja- 9.50- 10.35
4 lekcja- 10.45- 11.30
5 lekcja- 11.40- 12.25
6 lekcja- 12.35- 13.20
7 lekcja- 13.30- 14.15
8 lekcja- 14.25- 15.10
9 lekcja- 15.20- 16.05

3.  Przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć utrzymany zostaje podział  miejsc wchodzenia i opuszczania budynku szkolnego (kl. 1a i 3a wejście  od boiska szkolnego, kl. 2a i 2b wejście boczne przy świetlicy  szkolnej). Klasa1a i 2a wchodzą do szkoły o 7.50, klasy 2b i 3a o 7.55).  W związku z reżimem sanitarnym proszę o przyprowadzanie dzieci na teren  szkoły nie wcześniej niż o wyznaczonej godzinie.
- Przy wejściu do  szkoły wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk, zachowanie odległości w  przestrzeniach wspólnych oraz osłona ust i nosa. Proszę o dopilnowanie,  aby dzieci każdego dnia były zaopatrzone w maseczki.
- Podczas przebywania na terenie szkoły nadal obowiązują wszystkie dotychczasowe obostrzenia sanitarne.
4.  Przypominam, że na terenie szkoły nie mogą przebywać osoby postronne.  Interesanci proszeni są o wcześniejsze umawianie się na spotkanie  (kontakt telefoniczny lub poprzez e- dziennik). W związku z prowadzeniem  obowiązkowej ewidencji wejść i wyjść prosimy o samowolne niewchodzenie  na teren szkoły.
5. Świetlica funkcjonować będzie na dotychczasowych  zasadach, tj. dostępna będzie dla dzieci kl. I-III, mających pracujących  rodziców, którzy nie mogą zapewnić im opieki.
6. Od wtorku, tj. 4  maja przywracam dla chętnych uczniów możliwość korzystania z obiadów w  formie cateringu (dzieci z klas I-III jedzą posiłek w stołówce szkolnej o  godz.11.30, uczniowie z klas IV-VIII mają możliwość odbioru obiadu w  godzinach 12.00- 15.00 przy wejściu bocznym do świetlicy szkolnej).
Wioleta Kempska
Dyrektor SP nr 3
Godziny wypożyczeń książek w bibliotece szkolnej obowiązujące od 15 lutego 2021 r. (poniedziałek) do odwołania:
PONIEDZIAŁEK- 12.30 - 15.30
WTOREK - 11.30 - 14.30
ŚRODA - 11.30 - 13.30
CZWARTEK - 12.30 - 14.30
Przypominamy o konieczności zachowania reżimu sanitarnego podczas wypożyczania książek
(osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku szkoły,
zachowanie dystansu, ograniczona ilość osób w pomieszczeniu biblioteki- 2 osoby).
Szanowni Państwo,

W  nawiązaniu do trwającej IV edycji  ogólnopolskiej  akcji CZYTAJPL  organizowanej Krakowskie Biuro Festiwalowe, gorąco zachęcam Państwa  placówki oświatowe do udziału w tym wydarzeniu.
Wydział Kultury i Sportu UM został wyznaczony przez p. Prezydenta Macieja Glamowskiego do  koordynacji wydarzenia w Grudziądzu.
Akcja  finansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i objęta Patronatem  Ministra Edukacji Narodowej.

 
Grudziadz, 04.11.2020.
 
Drodzy Rodzice! Absolwenci i Przyjaciele SP3!
 
 Na wstępie chciałabym Was uprzejmie poinformować, że w dniu 03.11.2020 o godz. 16.00 odbyło się zebranie Rady Rodziców, na którym między innymi została omówiona bieżąca sytuacja w szkole.
 Nie wiem czy wiecie ale w każdym nowym roku szkolnym ustalana jest składka na Radę Rodziców. W ciągu ostatnich 2 lat z zebranych w ten sposób wpłat oraz z pieniędzy uzyskanych z festynu udało nam się zakupić:
 
1) w roku szkolnym 2018/2019
 
- szafki dla uczniów za kwotę 7.248,72
- upominki na powitanie i pasowanie klasy pierwszej oraz pożegnanie klas VIII  za kwotę 365,92
- nagrody dla uczniów na zakończenie I i II semestru a także zdobyte w konkursach za kwotę 767,06
- czekolady na Mikołajki dla wszystkich dzieci uczących się w naszej szkole za kwotę 784,00
 
2) w roku szkolnym 2019/2020
 
- szafki dla uczniów za kwotę 5.357,98
- upominki na powitanie i pasowanie klasy pierwszej oraz pożegnanie klas VIII za kwotę 882,80
- nagrody za wyniki w nauce na zakończenie roku szkolnego oraz zdobyte w konkursach za kwotę  546,87
 
Jak widać pieniążki, które wpłacamy na konto Rady Rodziców są wykorzystywane dla naszych dzieci. Chcielibyśmy kupić jednorazowo szafki dla wszystkich uczniów i przeznaczać większe kwoty na nagrody ale niestety nie jest to możliwe ze względu na to, że nie wszyscy rodzice dokonują wpłat. Nie zamierzam Wam tu smucić ale chyba kwota 30,-złotych na rok, to nie majątek. Poza tym od kilku lat tej składki nie objęła żadna podwyżka J
 
W tym roku szkolnym Rada Rodziców chciałaby zebrane pieniądze przeznaczyć na konkretny cel - zakup nowych blatów do wszystkich ławek, z których korzystają nasze dzieci. Z pewnością niewielu z Was wie, że blaty w większości klas są w tragicznym stanie, co widać na załączonych zdjęciach. Aż przykro patrzeć L
 
Niektórzy pewnie pomyślą: „ Co mnie to obchodzi, niech miasto da kasę!” Niestety władze miasta nie pomogą nam w tym temacie ponieważ wciąż brakuje środków finansowych na wiele rzeczy. Poza tym nie powinniśmy patrzeć na to, że ktoś nam coś da, spróbujmy sami coś zrobić dla naszych dzieci. –(powiało ideologią J)
 
Komu udało się dotrzeć do tego miejsca wreszcie pozna konkrety J  
Potrzebujemy 117 sztuk podwójnych oraz 28 sztuk pojedynczych blatów.  Koszt blatu na dwie osóbki to jedyne 50,- złotych, a dla jednej to 40,- złotych. Niby niewiele a jednak….
W porównaniu do innych szkół w Grudziądzu, w naszej uczy się tylko 300 uczniów. Razem tworzymy małą i niezbyt zamożną społeczność (przepraszam jeśli kogoś uraziłam). Nie chcemy nikogo narażać na duże wydatki dlatego nie myślimy o wymianie całych ławek, poza tym nogi i stelaże ławek nie wyglądają najgorzej. Wymagają jedynie drobnych napraw lub odmalowania.

Dlatego zwracam się w imieniu Rady Rodziców z apelem do wszystkich DOBRYCH LUDZI „ KUPMY BLATY” dla naszych latorośli J
 
Pieniążki można wpłacać na konto Rady Rodziców SP3 nr 09 1470 0002 2017 5851 5000 0001 (Bank Millenium) w dowolnej kwocie z dopiskiem „BLAT DLA UCZNIA”. Z góry dziękujemy za hojność !!!
 Mam cichą nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się odświeżyć ławki, przy których siedzą nasze dzieci (bo na pewno wrócą do szkoły po pandemii).
 Na tym kończę, żeby nie zabierać Wam więcej czasu J
 
 
 
Pozdrawiam WSZYSTKICH bardzo serdecznie i życzę dużo zdrówka
 
JK -  jeden z zatroskanych rodziców J
 
DOŻYWIANIE

Obiady w listopadzie
19 obiadów
bez 2 i 11 XI ( dni wolne)
19 dni x 5 zł = 95 zł
Płatne do 24 października na konto szkoły
Nr konta 89 1020 5040 0000 6202 0116 2270
W tytule przelewu proszę napisać imię i nazwisko ucznia,
klasa, płatność za obiady za miesiąc…………
 Szanowni Państwo,

Ze względu na zaistniałą sytuację- Covid 19- prosimy o wysyłanie dokumentów drogą e-mail na adres:
 
ksiegowosc@sp3.grudziadz.pl  w terminie do 31 maja b.r., tel. (056)  461 37 54

 
Dokumenty do pobrania:

 
 
   
Drodzy Rodzice!

Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej informuje, że wszyscy kandydaci, którzy złożyli dokumenty, zostali zakwalifikowani do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021.

Do 7 kwietnia 2020 r., do godziny 15:00 rodzice proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły w postaci złożenia pisemnego oświadczenia. W tym celu należy pobrać druk, który znajduje się na stronie internetowej szkoły www.sp3.edu.pl w: zakładce dla rodziców- zapisy do szkoły- oświadczenie.

Oświadczenie można przesłać drogą mailową na adres: sp3jkgr@poczta.onet.pl lub osobiście wrzucić do skrzynki na korespondencję znajdującej się w wejściu do szkoły.

Niezłożenie deklaracji w wymaganym terminie będzie jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w szkole (zgodnie z załącznikiem nr 1 do Zarządzenia nr 24/20 Prezydenta Grudziądza z dnia 28 stycznia 2020 r.)

Anna Kuchta
Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej
 
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę.

Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.


Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

 
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice !

 

Dziś Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu do 25 marca wszystkich placówek edukacyjnych w Polsce. Ta decyzja spowodowana jest profilaktyką i przeciwdziałaniu możliwości zarażenia koronawirusa SARS-CoV-2. Od najbliższego poniedziałku zamknięte będą więc żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Grudziądzu. Jutro i pojutrze czyli w czwartek i piątek te placówki będą jeszcze otwarte, ale już bez prowadzenia lekcji, jedynie z zajęciami opiekuńczymi. Premier i Rząd apelowali i ja również do tego apelu się przyłączam, by ci z Państwa, którzy mogą zapewnić swoim dzieciom opiekę - już w tym tygodniu pozostawili swoje pociechy w domach. Wraz z dyrekcjami szkół i nauczycielami przygotujemy dla uczniów materiał, który będą mogli w tym czasie kiedy nie będą odbywały się zajęcia, sami wykonywać. Dyrekcja i nauczyciele, będą pozostawali w zdalnym kontakcie z uczniami. Szczególną opieką dydaktyczną otoczymy uczniów 8 klas szkół podstawowych i maturzystów, bowiem przed nimi zbliżające się egzaminy. O szczegółach dyrekcje Państwa szkół i nauczyciele, będą informować zarówno uczniów jak i Państwa na bieżąco. Proszę Państwa o rozwagę i rozsadek. Części z Państwa te obostrzenia mogą wydawać się zbyt rygorystyczne, ale niezwykle ważne w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, jest zachowanie spokoju i zatrzymanie kolejnych zakażeń wirusem. W naszym mieście nie ma, do tej pory, przypadków zarażenia koronawirusem i obyśmy taki stan utrzymali. Proszę także Państwa o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Decyzje dotyczące walki z koronawirusem pozdejmowane na szczeblu krajowym będą wspierane przez nasz samorząd. Nie tylko szkoły i placówki edukacyjne zostaną w tym czasie zamknięte. Władze szpitala podjęły decyzję o zakazie odwiedzin. Ograniczenie wizyt stosują również Domy Pomocy Społecznej. Zaplanowane w naszym mieście imprezy zostają odwołane, lub jak w przypadku rozgrywek piłkarskich będą odbywać się bez udziału publiczności. O wszystkich kolejnych decyzjach informujemy i będziemy informować Państwa na bieżąco także za pośrednictwem naszego portalu internetowego www.grudziadz.pl oraz mediów społecznościowych – Profilu Facebook/PokochajGrudziadz. Dwa najbliższe tygodnie to trudny czas, ale my, rodzice, mieszkańcy naszego ukochanego miasta jesteśmy rozważni i odpowiedzialni. Wierzę w to i zapewniam, że wszystkie miejskie służby współpracują ze sobą. Chciałbym też, na koniec tego listu, prosić Państwa by szczególną opieką otoczyć osoby starsze i w podeszłym wieku. U tej grupy osób zarówno koronawirus jak i inne infekcje stanowią największe zagrożenie. Zwracam się z apelem o wsparcie i pomoc sąsiedzką. Dzisiaj drobne gesty są bardzo ważne. Okażmy wsparcie i zainteresowanie tym osobom, które jej najbardziej potrzebują. Bądźmy solidarni i dbajmy o siebie.

 

Z pozdrowieniem i wyrazami szacunku
Maciej Glamowski
Prezydent Grudziądza
 
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Wróć do spisu treści