WRZESIEŃ 2024
Rozpoczęcie roku szkolnego
2024 - 2025
6 września mieliśmy w szkole kolejną odsłonę Narodowego Czytania. Klasy 8ab odsłuchały fragmentów Kordiana - Juliusza Słowackiego. Do zobaczenia w przyszłym roku...
W środę, 11.08.3024 r., klasa 2 a była w Muzeum Handlu Wiślanego Flis. Uczestniczyła w warsztatach piekarniczych. Oglądała też wystawy w muzeum.
W dniu 18.09.2024 r. uczniowie klasy 2 a byli w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej ,,Ognik’’. Poznawali sposoby zapobiegania pożarom, a także wcielili się w rolę strażaków będących w akcji.
W dniu 17 września 2024 roku, odbył się pierwszy start LA, w którym wzięli udział uczniowie nasze SP nr 3, z klas IV -VI.
Każdy z uczestników otrzymał symboliczny medal oraz koszulki z napisem "Zacznij o LA'. Opiekun M. Wieczorek
W dniu 18 września w SP nr 21 odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich. Dzieci pod czujnym okiem mistrzyń wioślarstwa - Marty Wieliczko oraz Agnieszki Kobus=-Zawojskiej, miały okazję zdobyć pierwsze doświadczenia w tej wymagającej dyscyplinie sportu.
Zawody były nie tylko okazją do rywalizacji, ale także inspirującym spotkaniem utytułowanych sportsmenkami. Uczestnicy mogli podziwiać olimpijskie medale oraz porozmawiać wioślarkami, które chętnie dzieliły się swoimi historiami oraz doświadczeniem. Opiekunowie M. Wieczorek oraz P, Liczmański.
21 września odbył się pierwszy rajd pieszy, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Szliśmy z Rządza, przez Las Rudnicki do Szkoły Podstawowej nr 12. Zapraszamy na następny rajd, który będzie już 5 października.
Mogą iść z Wami rodzice i krewni. Zapraszamy!
Polska na czele europejskiej rodziny” – wyniki szkolnego etapu konkursu plastycznego organizowanego przez Ministra Edukacji z okazji objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Miło nam poinformować, że prace Wiktorii Ochał oraz Jakuba Kwarcińskiego zostały wybrane jako najciekawsze spośród prac wykonanych na etapie szkolnym i tym samym zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego konkursu.
Zwycięzcom gratulujemy zaangażowania, pomysłowości i wytrwałości w realizacji własnych pomysłów.
Marzenie mam…” - mini projekt z edukacją ekonomiczną w tle realizowany przez „Młodych Kreatywnych”.
Rok 2024 decyzją Senatu RP ogłoszony został Rokiem Edukacji Ekonomicznej. To doskonała okazja, by porozmawiać z młodzieżą o ekonomii, wyjaśnić jak możemy zarządzać pieniędzmi oraz jak funkcjonuje świat finansów. Na wrześniowych spotkaniach koła zainteresowań „Młodzi Kreatywni” działającego w naszej szkole, realizowaliśmy mini projekt „Marzenie mam..”, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, czym jest siła nabywcza pieniądza, sprawdzili i policzyli, ile dóbr oraz usług mogą nabyć za konkretną kwotę, planowali własne wydatki, wykonywali proste obliczenia rachunkowe/kalendarzowe. Samodzielnie dokonali wyborów, a także podęli istotne dla nich samych decyzje finansowe związane z oszczędzaniem. Na koniec własnoręcznie wykonali skarbonki, które zabrali do domu, by tam wdrażać w życie to, czego się nauczyli w szkole.
Młodzi kreatywni wyznaczyli sobie cele finansowe, będą oszczędzali pieniądze, by móc zrealizować swoje marzenie. W ten sposób nauczą się cierpliwości, szacunku do pieniędzy, rozwiną swoje matematyczne umiejętności, a także zdolność analizowania korzyści.