Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

Wakacje
Przejdź do treści
ROK SZKOLNY 2022/2023
Dzieci w świetlicy kolejny raz udowodniły, że wyobraźnia nie zna granic.
Kolorowy papier, pompony, druciki kreatywne i pisaki - oto przepis na małe cuda.


Czary mary z papieru? Dlaczego nie 🙂Dzieci w świetlicy wykonały kolorowe rybki, które pięknie ozdobiły salę.


W świetlicy mieliśmy gości. Z odległej Antarktydy dotarły do nas pingwiny, które opowiedziały dzieciom,
jak to jest być ptakiem, który nie lata :)


Panie ze świetlicy, jak co roku, wykonują piękne karty świąteczne dla wszystkich przyjaciół naszej szkoły.
Miły przedświąteczny czas w świetlicy 🎄🎁🎀❄️


Świetlica szkolna otrzymała nowe klocki. Zabawy konstrukcyjne cieszą się dużym powodzeniem. Są również doskonałą okazją do kształtowania pozytywnych relacji i uczenia się współpracy. Wiele emocji dostarcza uczniom gra w piłkarzyki.Powitanie jesieniDzień Kropki w świetlicy


ROK SZKOLNY 2021/2022
Za oknami piękna ,słoneczna pogoda,więc w szkole zrobiło się wiosenne i kolorowo. Świetlica zorganizowała konkurs plastyczny pt. Pani Wiosna. Prace można podziwiać w holu szkoły.
Dzieci w świetlicy czekają na wiosnę

„Świętujemy Dzień Kota”
W świetlicy wykonaliśmy piękne świąteczne bombki.

Święta coraz bliżej. Nadszedł czas, by przygotować renifery do drogi.


Choinko zielona,pachnąca jak las...My lubimy ciebie ,a ty lubisz nas...
🌲🧑‍🎄🤩
Wesoły mikołajkowy dzień i wspólne strojenie choinki w świetlicy.

Konkurs świetlicowy „Jesienny ludzik” został rozstrzygnięty. Dzieci wykazały się niesamowitą  kreatywnością przygotowując swoje dzieła.
Po burzliwych obradach nagrodzono prace przygotowane przez uczennice klasy 2a - Maję, Polę oraz Olę. Wyróżnienie otrzymała również praca konkursowa Filipa z klasy 3b.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie  gratulujemy!


Z okazji Dnia Pluszowego Misia, świetlica szkolna zorganizowała konkurs na  najładniejszy wierszyk o misiu. Uczniowie naszej szkoły i tym razem nie zawiedli i przygotowali przepiękne rymowanki. Wybór najlepszych wierszyków okazał się bardzo trudny. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić uczennice klasy 2a - Maję, Alicję oraz Maję Wyróżniono  również wierszyk przygotowany przez Alana z klasy 1a. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.Idzie jesień kolorowa, a wraz z nią idą goście.
Witajcie w świetlicy mali przyjaciele.


ROK SZKOLNY 2020/2021
To już wiosna!! Dzieci w świetlicy już od kilku dni przygotowywały się na powitalnie cieplejszej pory roku. Pięknie wykonane kwiaty będące pierwszymi oznakami wiosny, umiliły wszystkim chwile oczekiwania. Nie zabrało również zajączka, który został wyjątkową zakładką do książek.
W naszej świetlicy chętnie tworzymy plastyczne prace. Tym razem powstały pingwinki.
Pracę umilały piosenki i bajki o pingwinach.


Nasze ulubione zimowe zabawy to oczywiście te ruchowe na powietrzu,kiedy możemy wybiegać się,
porzucać śniegiem i lepić kule.
Wszyscy lubimy ten wesoły czas. A w świetlicy wykonaliśmy wesołe bałwanki z papieru.
Jesień w świetlicy.

Jesień to wyjątkowa pora roku. Przynosi nam obfite prezenty: owoce, warzywa, dary lasu.
Na szczęście udało nam się wspólnie powitać tę wyjątkową porę roku w naszej świetlicy!
Prace z kolorowymi jesiennymi obrazkami rozweselały salę.
Później pojawiły się kolorowe liście i widok jesiennych drzew, a stopniowo dołączały do nich inne dzieła.
Dzieci wykonywały bardzo chętnie piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni, tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tak różnorodnej porze roku.


Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. W tym roku są to m.in.: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, matematyczne, a także gry i zabawy stolikowe. Uczniowie mają także czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy.
ROK SZKOLNY 2018/2019
W świetlicy szkolnej coraz bardziej świątecznie. Święta tuż, tuż więc uczniowie dużo czasu spędzają na wykonywaniu prac o tematyce świątecznej.  Dzieci zabrały się ostro do pracy. Zużyły znaczne ilości kolorowych kartek i bibuł, z których powstały Mikołaje, choinki, śnieżynki, gwiazdki, łańcuchy i ozdoby na choinkę. Przecież nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość udekorowania domu samodzielnie przygotowanymi ozdobami. Podczas wykonywania ozdób, zgodnie z polską tradycją, zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego kolędowania. Świetliki nie zapomniały również o wesołej zabawie, bez której czas oczekiwania nie byłby tak miło spędzony.
Każde z tych zajęć oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci wprowadziły wychowanków świetlicy w świąteczny nastrój i przypomniały o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą i  sprawią nam wiele radości, a także  dostarczą  niezapomnianych chwil.
„Bo jak nie my to kto?...” -  tak właśnie śpiewają Świetliki, specjaliści od dobrej zabawy. Wspólne  śpiewanie, taniec, a także liczne zabawy to nieodłączny element codziennych zajęć świetlicowych. To właśnie dzięki wspólnej zabawie dzieci mogą się bliżej poznać, przełamać bariery komunikacyjne. W czasie pobytu w świetlicy każde dziecko znajdzie ciekawe zajęcie dla siebie i miło spędzi czas w oczekiwaniu na powrót do domu.
ROK SZKOLNY 2017/2018
W naszej świetlicy robi się bardzo świątecznie. Zapraszamy na zajęcia  plastyczne, będziemy tworzyć piękne karty świąteczne. Nadal trwa konkurs na  najpiękniejszy koszyczek i kartkę wielkanocną
😃🎨🐰🐇


KARNAWAŁ 2018Spotkanie opłatkowe dla dzieci ze świetlicy
Andrzejkowe zabawy i konkursy cieszyły się  dużą popularnością wśród dzieci  podczas  imprezy w świetlicy, która odbyła się 29 listopada.
Dzień dobry. W dniu 29.11.2017 (środa)  po lekcjach zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci zapisane do świetlicy, na wspólną zabawę andrzejkową połączoną z konkursami.Do zobaczenia!!!


Miękki,  puchaty i taki z łatką.
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza  zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy  zasypianiu
– Pluszowy Miś.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej  atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija,
bo “czy to jutro, czy  to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 rokuW dniu dzisiejszym obchodziliśmy  w świetlicy
Dzień Pluszowego Misia.Nie  obyło się bez wesołych konkursów, nagród w postaci cukierków, piosenek i  przytulania.We współpracy z p.Aleksandrą Tobolską
udało nam się miło spędzić  czas :)

Już jutro tj.24.11.2017r obchodzimy w naszej szkole Dzień Pluszowego misia.Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci zapisane do świetlicy na małe co nie co.Zabierzcie ze sobą swoje ulubione pluszaki i dobry humor.Do zobaczenia.
Z okazji przypadającego 14.10.2017 Dnia Edukacji Narodowej wykonaliśmy wystrój na naszą tablicę.
Życzymy  nauczycielom  oraz pracownikom naszej szkoły wszystkiego dobrego oraz dużo wytrwałości.Dzieci wykonały także laurki.

Od tego roku szkolnego naszą świetlicę wyposażono
w komputery.Jak widać dzieci się nie nudzą a przy tym miło spędzają wolny czas.


Dzieci brały udział w KARAOKE  czyli Śpiewać każdy może
***********************************************************************************
    
"Wspólna zabawa to super sprawa" – pod  takim właśnie hasłem szkolne Świetliki spędzają czas na zajęciach. Liczne zabawy integracyjne pozwalają uczniom lepiej się poznać. Gry i zabawy angażujące wszystkich uczestników to dobry sposób na bliższe poznanie się, przełamanie bariery komunikacyjnej. Dzieci i młodzież chętniej podejmują rozmowy zachęcając tym samym nieśmiałe dzieci do wspólnej zabawy.
Wśród wielu różnorodnych form zajęć bardzo lubianymi są zajęcia ruchowe, dlatego poświęca się im dużo czasu. Do najpopularniejszych zaliczyć można zabawy z chustą  animacyjną, zabawy w kole oraz zabawy wymagające współpracy w grupach.Wspólne wymyślanie i konstruowanie toru przeskód  w sali zabaw pozwala rozwijać kreatywność dzieci, a przy okazji  przynosi wiele radości.

"Co robimy dziś plastycznego?" - to najcześciej zadawane pytanie w świetlicy. Dzieci z niecierpliowścią czekają na propozycje przeróżnych prac plastrycznych. Dzięki ich zaangażowaniu powstają małe plastyczne cuda, które bardzo często zabierają do domu, mogąc w ten sposób pochwalić się swoim najlbiższym.
 
Świetlica szkolna, która mieści się w sali nr 10, to miejsce zabaw i odpoczynku. Uczniowie bardzo chętnie tu przychodzą zarówno przed jak i po lekcjach. Dużą grupę uczestników świetlicy  stanowią dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić  opieki ze względu na pracę zawodową.
 

Główne zadania świetlicy realizowane w ciągu całego roku szkolnego to:
   
 • właściwa organizacja czasu przed i      po lekcjach,
 •  
 • kształtowanie nawyków kultury      osobistej i współżycia w grupie,
 •  
 • rozwijanie zainteresowań oraz      pogłębianie zdolności uczniów,
 •  
 • wdrażanie do samodzielnej pracy      umysłowej,
 •  
 • udzielanie pomocy uczniom w nauce,
 •  
 • organizacja właściwego wypoczynku i      kulturalnej rozrywki,
 •  
 • współpraca i współdziałanie z domem      ucznia i instytucjami wspierającymi pracę szkoły.


 
W świetlicy szkolnej uczniowie mają czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystają z gier i zabawek zgromadzonych w sali. Nauczyciele organizują również  konkursy i inne zajęcia pozalekcyjne. Wśród wielu różnorodnych form zajęć najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno – technicznym oraz zabawy ruchowe. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych, dekorujących świetlicę, pozwalając tym samym zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach

 
Wychowankowie świetlicy redagują gazetkę świetlicową pod nazwą "Świetlik". Jest to ciekawy miesięcznik, w którym można znaleźć interesujące porady , ciekawostki, zagadki, krzyżówki. W każdym numerze znajdują się stałe kąciki takie jak: kącik "Co słychać w kuchni  ", "Nasze zwierzaki". Najmłodsi czytelnicy cieszą się z zamieszczanych kolorowanek.

 
W roku szkolnym 2016/17 w świetlicy działają dwa koła plastyczne prowadzone przez panią Monikę Wiśniewską i panią Małgosię Han. Dzieci rozwijają swoje zdolności plastyczne, zmysł estetyki i potrzebę tworzenia, pobudzają swoją kreatywność i cieszą się uzyskanymi efektami.


Na zajęciach w dniu 2 listopada dzieci z koła plastycznego pod nazwą "KOLORKI" , które prowadzi pani Małgosia, wykonywały jesienne jeżyki. Pracowały z dużym zaangażowaniem, a później cieszyły się z efektów pracy zdobiąc jeżykami świetlicowe szafki.
    
Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich św. Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Warunek - trzeba być tylko grzecznym!!
Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej uczestniczyły w zorganizowanej imprezie mikołajkowej. Nie zabrakło więc oczekiwanych przez nich wielu atrakcji i słodkiego poczęstunku. Dzieci poznały także historię św. Mikołaja oraz tradycje związane z nim w innych krajach. Wspónie śpiewaliśmy kolędy opraz wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu chętnych świetliczaków. Całość spotkania dopełniły liczne zabawy integracyjne, quizy i ciekawe konkursy.

       „Wielkanoc tuż, tuż”
Kolejne artystyczne pomysły można realizować w Konkursie na Wielkanocną Kartkę Świąteczną. Dzieci mogą zaprojektować oryginalną kartkę wielkanocną. Na zwycięzców czekają dyplomy i upominki.  
                                                                                   Nauczyciele świetlicy

,, Wiosna, wiosna, ach to Ty!”
Do naszej świetlicy zawitała wiosna. Piękne, barwne ilustracje ,, towarzyszą” nam na co dzień podczas odrabiania lekcji i zabaw.
,,Portret Pani Wiosny” to konkurs plastyczny. Każde dziecko mogło wykonać wizerunek Pani Wiosny dowolną techniką. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Najlepsi otrzymali upominki.

Dnia 18.12.2012r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci zapisanych do świetlicy oraz dla dzieci z rodzin najuboższych. Podczas spotkania dzieci wzięły udział w zabawach  mikołajkowych. Przy choince odśpiewano kolędy. W trakcie zabaw dzieci częstowały się słodyczami sponsorowanymi przez Radę Rodziców. W świątecznej atmosferze wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Dnia 29.11.2012r.  w świetlicy szkolnej odbyło się „Spotkanie z bajką”, w którym wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego grupy „0”. Dzieciom zaprezentowano krótkie scenki znanych bajek, przygotowane przez uczniów klas IV-VI. Najmłodsi mieli również okazję wziąć udział w zabawach sprawdzających znajomość popularnych baśni. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek i pamiątkowe dyplomy „Znawcy bajek". Wszyscy świetnie bawili się wśród wspaniałych bajkowych przebierańców.

Dnia 31.10.2012r.w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. „Bezpieczna droga do szkoły
i ze szkoły”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III.


Sprawdzenie i utrwalenie znajomości zasad przepisów ruchu drogowego.

 • Utrwalenie wiadomości z zakresu wychowania komunikacyjnego.

 • Kształtowanie właściwych nawyków niezbędnych do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

 • Kształtowanie umiejętności przewidywania skutków lekceważenia zasad, przepisów, nieuwagi i błędów.

 • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły i domu.


Podczas trwania konkursu uczniowie poprzez zabawę sprawdzali swoje wiadomości
i umiejętności związane z bezpieczeństwem na drodze. Z zaangażowaniem wykonali prace plastyczne przedstawiające ruch uliczny. Wszyscy uczestnicy konkursu chętnie wykonywali zadania. Ich praca została oceniona i nagrodzona. Każde dziecko otrzymało dyplom i nagrody. Laureatami konkursu zostali:

Klasy I
I miejsce - Jakub Malinowski kl. 1a,Martyna Witkowska kl. 1b
II miejsce – Daria Kamracka kl. 1b
Klasy II
I miejsce – Marek Kwiatkowski kl. 2b, Kamil Kacała kl. 2b
II miejsce – Wiktoria Hamelska Kl. 2b, Szanel Jabłońska kl. 2a
Klasy III
I miejsce – Jakub Kornak kl. 3a,
II miejsce – Szymon Sobota kl. 3a, Maja Renkiewicz kl. 3b

Dnia 27 października 2012r. uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Zajęcia odbywały się pod hasłem  „Dary lasu”. Tematem spotkania było ukazanie piękna polskiej jesieni, dostrzeżenie jej walorów kolorystycznych oraz kształtowanie postawy proekologicznej. Podczas warsztatów dzieci poznały sposoby wykorzystania materiału naturalnego takiego jak: liście, suszone rośliny, owoce jarzębiny do zrobienia ozdobnych bukietów. Uczniowie z zadowoleniem i zaangażowaniem robili piękne jesienne bukiety, które później mogli zabrać do domu i pochwalić się swoją pracą przed najbliższymi.

Dnia 21.12.2011r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci zapisanych do świetlicy oraz dla dzieci z rodzin najuboższych. Podczas spotkania dzieci wzięły udział w zabawach mikołajkowych. Przy choince odśpiewano kolędy. W trakcie zabaw dzieci częstowały się słodyczami sponsorowanymi przez Radę Rodziców. W świątecznej atmosferze wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Dnia 18.11.2011r.w świetlicy szkolnej odbyło się „Spotkanie z bajką”, w którym wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego grupy „0”. Dzieciom zaprezentowano krótkie scenki znanych bajek, przygotowane przez uczniów klas IV-VI. Najmłodsi mieli również okazje wziąć udział w zabawach sprawdzających znajomość popularnych baśni. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek i pamiątkowe dyplomy „Znawcy bajek’.

Wróć do spisu treści