CZERWIEC
TURNIEJU  KARATE
W BIAŁYMSTOKU
W DNIU 2 CZERWCA 2018.
4 czerwca 2018 r. – egzamin teoretyczny i praktyczny uczniów klas czwartych na kartę rowerową. Organizatorzy – WORD, Straż Miejska w Grudziądzu oraz Szkoła Podstawowa nr 3.
W dniu 5 czerwca 2018r., odbyły się finały czwartków LA. Z naszej 3,  zakwalifikowało się 13 uczniów: D. Witkowska, M. Koczur, J. Malinowska, N.  Dorszewska, D. Kamracka oraz M. Szamszur, D. Szczęśniak, J. Suchomski, J. Tyda,  W. Stawarczyk, K. Tubacki, F. Zieliński. Zdjęci pokazują ile medali  przynieśliśmy. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy oraz życzymy sukcesów na  Mistrzostwach Polski w Łodzi, które odbędą się w dniach 14,15,16 czerwca 2018r.
Brawo 4 b! Martyna Koczur 1 miejsce i złoty medal- rzut piłeczką palantową, Mateusz Szamszur - 1 miejsce i złoty medal w rzucie piłeczką, Kacper Tubacki - 2 miejsce i srebrny medal w biegach na 60 m. Gratulujemy!😍
5 czerwca 2018 r. - apel uczniów klas IV - VII z okazji obchodów Światowego Dnia Środowiska. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach.  Podczas Apelu przybliżono uczniom rangę rozwoju i świadomości ekologicznej.
ZMAGANIA Z ORTOGRAFIĄ
Wycieczka do Gniezna.
7 czerwca klasa IV A ( oraz dwóch gości) pojechała  na wycieczkę do Gniezna. Wyjechaliśmy wcześnie rano w wesołych nastrojach.  Na początku zwiedzaliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego, po obiedzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską. Potem były lody i pamiątki. Następnie pani przewodnik pokazała nam atrakcje Gniezna. Najciekawsze było
odnajdywanie figurek "królików". Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do  domu.
Polecamy zobaczyć Gniezno.
W dniu 9 czerwca nasza Sp nr 3, wzięła udział w rajdzie pieszym „Dni Grudziądza”. Wróciliśmy z 1 miejscem, uczniowie to Mikołaj Kalinowski z II b oraz Laura Brochocka  kl. IV a. Serdecznie gratulujemy. Opiekunowie to M. Wieczorek oraz A. Postojska.
 III Turniej Szkół Podstawowych

W sobotę dnia 16.06.2018r. w Klubie Centrum został rozegrany III Turniej Szachowy dla Dzieci Szkół Podstawowych. Do turnieju zgłosiło sie 10 uczniów reprezentujących SP z Grudziądza. Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 10 min.+5 sek./jednego zawodnika.
A oto wyniki końcowe turnieju w klasyfikacji ogólnej:

2. Michał RUDKIEWICZ - 5 pkt.

3. Jakub JAKUBIAK - 5 pkt.
14 czerwca 2018 r. - zebrania Rodziców z wychowawcami klas oraz koncert wokalno muzyczny w wykonaniu Karola Kosika.

Międzyszkolny konkurs recytatorski „Brzechwa, Tuwim i inni …”

W dniu 15 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 21 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pn. „Brzechwa, Tuwim i inni…”. Wzięło w nim udział kilkunastu przedstawicieli klas pierwszych grudziądzkich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Zosia Olszewska z klasy I a, która aktorsko recytowała wiersz Marka Wnukowskiego pt. „O chorym Grzesiu”. Wypadła znakomicie.
Zajęła I miejsce. Gratulacje!!!

Opracowała A. Ćwiertnia
19 czerwca 2018 roku odbył się Ogólnoszkolny Dzień Przeciwdziałania  Agresji. Tegoroczne hasło brzmiało:"Nie krzywdzę i nie jestem krzywdzony".  Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne z serii "Nie daj się" mówiące m.in. o  sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz o tym, gdzie szukać pomocy ,  kiedy ktoś nas krzywdzi. Następnie w klasach odbyły się zajęcia z wychowawcami  przeprowadzone aktywnymi metodami. Uczniowie dowiedzieli się co to jest agresja,  jakie są przyczyny jej występowania i kto najczęściej jest na nią narażony.  Wspólnie stworzyli klasowy kodeks przeciwko przemocy. Na zakończenie zajęć  wszystkie klasy wyszły na boisko szkolne, gdzie malowały kolorową kredą hasła i  plakaty przeciwko agresji.
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

- Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018
- Podziękowanie Rodzicom za Współpracę
- Odebranie Świadectw