Święto szkoły
129 lat budynku szkolnego
Wyniki konkursu literackiego pt. Mój wiersz o Januszu Korczaku

Z Okazji Święta Naszej Szkoły,
które obchodziliśmy 27 kwietnia, odbył się konkurs plastyczny pt. "Moja Szkoła - moja duma".

Prace konkursowe, które wpłynęły zasługują na wielkie podziękowanie uczniom,
którzy zechcieli przedstawić Naszą Szkołę jako źródło swoich sukcesów i rozwoju,
nawet w tych utrudnionych miesiącach, w których nauczamy i uczymy się zdalnie.

W konkursie wzięło udział 17 osób.

Nauczyciel Plastyki -  p. Wioleta Nawrocka wybrała prace :

1 miejsce zajął - Michał Łabiszewski,  klasa 6a

1 miejsce ex aequo - Mikołaj Kalinowski, klasa 5b

2 miejsce zajęła - Natalia Witkowska, klasa 5b

3 miejsce zajęła - Zuzanna Bogdańska, klasa 6a

Wyróżnienie otrzymała - Vanessa Nowakowska, z klasy 7b.

Prace klasy II a z okazji Święta Szkoły.
Gratulujemy wszystkim.
Prześliczne.
Dzień Ziemi 2021
22 kwietnia 2021 roku obchodziliśmy pięćdziesiątą pierwszą rocznicę Międzynarodowego Dnia Ziemi. Głównym celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Ziemi było hasło "PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ". Z okazji tak ważnego dla planety wydarzenia,  uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty, na których zaprezentowali, jak każdy z nas na co dzień może pomóc Ziemi.  Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak trzeba postępować.
Dziękuję wszystkim za bardzo ciekawe prace.
I pamiętajmy, że już tak drobne czynności jak segregacja śmieci czy zakręcanie wody w czasie mycia zębów, ma istotny wpływ na naszą planetę.
Ziemia jest tylko jedna - zadbajmy o nią.
Monika Wiśniewska
Wystawa płazów
W holu naszej szkoły pojawiła się wystawa posterowa dotycząca krajowych gatunków płazów.
W dniach 6- 14 maj 2021 r.  uczniowie klas IV-VIII mogą ją obejrzeć w godzinach 14.00-15.00.
Wystawa składa się z 20 posterów, na których umieszczone są zdjęcia polskich płazów z ich charakterystyką, mapką przedstawiającą zasięg występowania, ciekawostkami oraz sposobami ochrony.
Każdy uczeń po zapoznaniu się z wystawą otrzyma także kartę pracy do wypełnienia w domu.
Wiadomości o płazach zawarte są także w podstawie programowej z biologii, a więc warto przypomnieć sobie i uzupełnić swoje wiadomości na temat tych zmiennocieplnych, chronionych prawem kręgowców.
Pamiętajcie proszę, że wystawę należy zwiedzać z zachowaniem reżimu sanitarnego- dezynfekcja rąk przed wejściem, zachowanie dystansu oraz zasłonięcie rąk i nosa są obowiązkowe.
Serdecznie zapraszamy!
Uwaga konkurs!

Klasy IV-VIII

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i masz fotograficzny talent, chodzisz do klasy IV-VIII, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zrób zdjęcie płazowi- musi ono przedstawiać gatunek płaza występującego na terenie naszego województwa w jego naturalnym środowisku. Należy unikać zdjęć pejzaży.

Następnie zgłoś się do pani Marii Kwiatkowskiej, nauczycielki biologii i przyrody, aby poznać szczegóły konkursu oraz pobrać kartę zgłoszeniową.

Każdy uczeń może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia, na płycie CD.

Konkurs trwa do 15 czerwca 2021 r.

Klasy I-III

Dla najmłodszych uczniów też coś mamy. Jeśli masz chęci, wyobraźnię i talent plastyczny, to przygotuj pracę plastyczną przedstawiającą płaza występującego na terenie naszego województwa w jego naturalnym środowisku, wykonaną dowolną techniką: malarską, rysunkową, techniką własną- mieszaną.

Więcej szczegółów poznacie u swojej pani wychowawczyni.

Czas trwania konkursu- do 15 czerwca 2021 r.

Serdecznie zapraszam nie tylko do obejrzenia wystawy, ale również do wzięcia udziału w konkursie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie “Tilia” oraz Szkoła Leśna w Barbarce. Nagrody czekają!

Kwiatkowska Maria