KWIECIEŃ
Światowy dzień świadomości autyzmu przebiegał w szkole pod hasłem: Wiem, rozumiem,pomagam.
Głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na potrzeby i problemy osób z autyzmem.
"Łapiemy wynik" zabawy matematyczne w klasie 1b. Doskonalimy dodawanie i odejmowanie w pamięci.
Dzięki programowi #AktywniBłękitni nasi uczniowie mają coraz większość świadomość tego, jak racjonalnie korzystać z zasobów wody. W ramach programu przeprowadzono dwie lekcje o zrównoważonym zarządzaniu zasobami wodnymi. Jedna z lekcji dotyczyła ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę m.in. na temat tego jak powstaje powódź, jakie są jej konsekwencje i oczywiście jak jej zapobiegać. Sprawdziliśmy również, czy teren naszego miasta jest zagrożony powodzią. Druga z lekcji dotyczyła zrównoważonego korzystania z zasobów wodnych oraz ochrony wód śródlądowych i morskich. Ta lekcja utwierdziła szóstoklasistów w przekonaniu, że każdy z nas ma realny wpływ na to, co się dzieje z wodą na naszej planecie.
W środę, 5.04.2023 r. uczniowie klasy 3 a wybrali się do CKU, aby obejrzeć piękne obrazy i zdjęcia związane z wiosną.
Dzień zdrowia w naszej szkole. Uczniowie z wychowawcami przygotowywali pyszne tylko zdrowe potrawy,przepisy,prozdrowotne hasła. W ten dzień dzieci miały możliwość poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy z profesjonalistami czyli strażakami. Nauczyciele zadbali też o ćwiczenia prawidłowej postawy .
No i stało się: pieszy Rajd Korczakowski, organizowany przez naszą szkołę dla turystów z innych szkół przeszedł już do historii. Na trasie po Rudnickim Lesie zameldowało się 150 piechurów z sześciu szkół. Na Plaży Miejskiej odbył się konkurs wiedzy o Januszu Korczaka. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji rajdu.
W dniu 18.04.2023 r. uczniowie klasy 3 a byli na wycieczce w Toruniu. Zwiedzali różnorodne interaktywne wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, brali udział w warsztatach ,,Gdzie wzrok nie sięga”, a w Żywym Muzeum Piernika poznawali tajniki wypieku toruńskich pierników. Wycieczka zakończyła się zdjęciem przy pomniku Mikołaja Kopernika.
Gratulacje dla uczennicy klasy 8a Agaty Umińskiej. Jej wiersz o Mikołaju Koperniku zdobył wyróżnienie w konkursie ,, A jednak się kręci". Brawo!!!
Dnia 20 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się turniej: Indywidualne Mistrzostwa Grudziądza Szkół Podstawowych w szachach, w których wzięli udział Tutlewski Tobiasz klasa 4b, Daroszewski Jakub klasa 6a, Anzel Nikodem klasa 8c i Schulz Oskar klasa 8c.
Z radością możemy pogratulować Oskarowi za zajęcie III miejsca i Jakubowi za zajęcie IV miejsca. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i mamy nadzieję, że staną w szranki w kolejnych turniejach.
21 kwietnia przedstawiciele klas 1-3 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym Ekologiczne Zmagania pn. "Ziemia jest piękna więc szanuj Ją. Bo jeśli zginie My razem z Nią" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9.
Dnia 21 kwietnia 2023 r. SP3 przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata "Sprzątamy dla Polski" organizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie klasy 1a i 1 b wzięli udział w grze terenowej " Ziemia mój dom". W trakcie rozgrywki na uczestników czekały: zagadki ekologiczne, zadania ruchowe, zadanie segregacji śmieci, zaszyfrowane hasło, prace plastyczne. Uczniowie zdobywali nowe umiejętności.
21 kwietnia uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnokrajowej akcji  „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie klas 4-8 zadbali o czystość różnych części miasta, klasy 1-3 zatroszczyły się o zieleń na terenie szkoły. Ponadto młodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów. Pierwszoklasiści zagrali również w grę terenową „Ziemia - mój dom”. Czynny udział w tym przedsięwzięciu przypomniał uczniom dlaczego należy dbać o środowisko i czystość otoczenia.
Gratulacje dla Wiktora Kowalskiego, ucznia klasy VIII a, finalisty i laureata Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Czytam Pismo Święte". Opiekun: Agnieszka Długosz
27 kwietnia 2023r. odbył się apel z okazji „Święta Szkoły”. W czasie spotkania podsumowano organizowane konkursy, wybraliśmy „Gwiazdę szkoły 2023” i zobaczyliśmy piękny występ naszych młodych artystów.
Dziś 28 kwietnia mieliśmy "Dzień oryginalnego tornistra". Gratulujemy pomysłowości.
W dniach 21.04. - 28.04.2023 r. nasza Szkola włączyła się w akcję Caritas Polska pod nazwą ,, Dzień Dobra’’. Wolontariusze z klas 8. zbierali przyniesione przez uczniów zabawki, gry, artykuły plastyczne. Zostaną one przekazane Świetlicy ,,Przystań’’ prowadzonej przez Grudziądzkie Centrum Caritas.