MARZEC
W dniu 7 marca 2023 r. uczniowie klasy 3 a świetnie się bawili.  Pobyt w Galaktyce był nagrodą za zajęcia I miejsca w Miejskim Turnieju  Rekreacyjnym “Uczymy się ratować i ratujemy”, które przedstawiciele  klasy zdobyli podczas 31. Finału WOŚP.
opiekun Aneta Ćwiertnia
Dzis klasa 7a cwiczyla resuscytacje krazeniowo oddechowa I ukladanie chorego w pozycji bocznej ustalonej.
opiekun Małgorzta Opas
Trzynaścioro wędrowców z naszej szkoły wzięło udział w rajdzie pieszym Powitania Wiosny, organizowanym przez SP-5. Pogoda i humory dopisały. Następny rajd już za tydzień. Zapraszamy!
Dziś w ramach Pierwszego Dnia Wiosny odbył się półfinał konkursu wokalnego „Szukamy gwiazdy szkoły – 2023”. Po przerwie wynikającej z pandemii, w szkole szukamy jak co roku najlepszego głosu. Po selekcji w klasach dziś uczniowie zaprezentowali się przed całą społecznością uczniowską, aby wyłonić trzech kandydatów do ścisłego finału, który ma się odbyć w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. W zabawie uczestniczyli: Lamkowska Natalia, Piencek Kinga, Jankowski Szymon, Rybińska Marika, Chałat Klaudia i Nikodem Anzel. Wszystkim gratulujemy występu i życzymy trójce uzyskania tytułu „Gwiazdy szkoły – 2023”
Opiekun Artur Lewandowski
ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU
Światowy Tydzień Mózgu jest świętem, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym. Nasza szkoła przygotowała kilka propozycji dla naszych uczniów. W holu powstała gazetka, gdzie można przeczytać o sposobach ćwiczenia mózgu oraz jak dbać o prawidłowe funkcjonowanie tego organu. Uczniowie klas I-III wezmą udział w zajęciach pn."Gimnastyka mózgu" -na których będą rozwiązywać łamigłówki, szarady, krzyżówki , zagadki logiczne i sudoku. Klasy starsze natomiast wykonają plakaty i prace plastyczne związane z mózgiem -Jak dbac o zdrowie mózgu.

Z okazji obchodów Tygodnia Mózgu klasa 3a wykonała prace plastyczne.
Dzieci zrobiły bardzo kolorowe mózgi techniką wyklejania , nauczyły się na jakie półkule dzieli się organ i za co odpowiadają.

W ramach poznawania tajników naszych mózgów, uczniowie klas 4-8 wykonują plakaty mówiące o tym,jak utrzymać mózg w dobrej kondycji.

Biblioteka SP3 także włączyła się do obchodów Tygodnia Mózgu (12 - 16 marca) poprzez gry edukacyjne: szachy, warcaby, sudoku, Rummikub i puzzle. W planie mamy jeszcze memory i domino. Uczniowie od wielu już lat grają na przerwach w szachy. Wykorzystujmy nasze mózgi, to wcale nie boli!!!
Solidaryzujemy się z ludźmi chorymi na Zespół Downa
  • Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
  • Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
  • Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
  • Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.
We wtorek, 28.03.2023 r. uczniowie klasy 3 a podczas pobytu w Grudziądzkim Planetarium poznawali Układ Słoneczny.
Aneta Ćwiertnia
21 marca Światowy Dzień Świadomości Zespołu Downa, inaczej Dzień Kolorowej Skarpetki. Klasa 1b
Zabawy konstrukcyjne klasa 1b
"Wiosenny ogród" klasy 1 b
Realizując program #AktywniBłękitni uczniowie SP3 wybrali się nad Wisłę, by zadbać o czystość terenu nad rzeką. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu uczniów, udało się posprzątać naprawdę duży teren. W ten sposób przyłączyliśmy się do działań na rzecz czystości polskich wód 🙂
Mała retencja - wielka sprawa? TAK!!! Doskonale to wiedzą uczniowie klasy 6a, którzy w ramach programu Aktywni Błękitni wzięli udział w szkolnym konkursie na makietę nt „Zieleń i mała retencja zamiast betonu”. Efekty pracy uczniów bardzo nas zaskoczyły, oczywiście pozytywnie 🙂 Głównym celem małej retencji jest zatrzymanie wód opadowych i roztopowych w miejscu, w którym powstają. Nasi uczniowie pokazali, w jaki sposób można to zrobić.
Uczniowie klasy 1a i 1b odwiedzili Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży "OGNIK". Uczniowie mieli okazje zapoznać się z pracą strażaka oraz poznać zagrożenia pożarowe czyhające w domu. Mali strażacy mieli okazję odbyć wirtualną jazdę prawdziwym wozem strażackim jadącym do pożaru.
28 marca w klasach 1-3 odbyły się pogadanki przeprowadzone przez Straż Miejską. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach na temat bezpiecznego dzieciństwa.
Rajd Gwiaździsty Szlakiem Mikołaja Kopernika i Powitania Wiosny