Rozpoczęcie roku szkolnego
2022 - 2023
W 1822 roku, ukazały się drukiem Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Zapoczątkowało to w Polsce okres romantyzmu.
Dnia 2 września nasza szkoła uczciła ten fakt przyłączając się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W klasach VI, VII i VIII czytaliśmy głośno ballady: Romantyczność, Świteź, Powrót taty, Lilie.
W dniu 17 września 2022 roku nasza SP nr 3 wzięła udział w rajdzie pieszym "Powitanie roku szkolnego", zorganizowanego przez SP nr 12. Nasi uczniowie brali udział w konkursie i III miejsce zajęli M. Kalinowski i Ewa  Nawrocka oraz II miejsce uczniowie klasy 3a F. CHUST  M. PIDMOHYLNA. Wszystkim uczestnikom dziękuję i jeszcze raz gratuluję. Opiekunowie M. Wieczorek oraz J. Poludniak
Europejski dzień języków obcych