LISTOPAD
We wtorek, 5 listopada, uczniowie klas czwartych gościli w grudziądzkim teatrze na spektaklu pt: „ Internetowy porywacz” w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. To pouczająca historia dla każdego z nas, bez względu na wiek. Zapominamy, że nowoczesne technologie zupełnie zmieniają nasz świat. Kiedy przestajemy rozumieć te nowe wymiary przestrzeni, w której funkcjonują dzieci – tracimy kontakt z rzeczywistością. A jeśli dorośli sami nie rozumieją wirtualnego świata, kto wprowadzi ich pociechy w ten skądinąd cudowny, ale jednocześnie pełen niebezpieczeństw świat? Reżyser wciąga nas w środowisko dorastającego, beztroskiego chłopaka, który przebojem chcę zdobyć świat, nie zdając sobie zupełnie sprawy z istnienia potworów o wiele groźniejszych od tych z komputerowych gier. Kiedy nasz małoletni bohater po uszy wpada w tarapaty, reżyser nie stosuje żadnej taryfy ulgowej dla potencjalnych młodych widzów i buduje na scenie atmosferę prawdziwej grozy. Jest to jednak zabieg przemyślany i potrzebny. Po wyjściu z „ Internetowego porywacza” młodzież na pewno z większą rezerwą podejdzie do znajomości zawieranych za pośrednictwem internetu.
W ramach Akademii Bezpieczeństwa uczniowie klas I-III wysłuchali pogadanki pana strażaka o niebezpieczeństwach grożących w domu a także obejrzeli film, pt.: Mój przyjaciel Ufuś.
7 listopada 2019 r. o godz. 10:00 w sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Święta Niepodległości dla całej społeczności szkolnej. Odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego. Uczniowie kl. 5b i 8a recytowali wiersze. Wykonano  pieśni patriotyczne oraz  wersję muzyczną utworu  J. Słowackiego ,,W pamiętniku Zofii Bobrówny” – uczennice z kl. 6a. W tym dniu obowiązywał strój galowy. Każdy uczeń miał biało – czerwony kotylion. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: M. Szkudlarek, A. Lewandowski, T. Lewandowski. Dopełnienie całości stanowiły przepiękne dekoracje, które zaprojektowały: M. Han, M. Wiśniewska.
W dniu 7 listopada w Centrum Teatr w Grudziądzu odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Szkołę reprezentowała uczennica 8 klasy Marta Tubacka.
Ogólnopolskie śpiewanie hymnu państwowego na Rynku Głównym 08.11.2019r.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W naszej szkole był to dzień " na niebiesko", dzieci miały  dzisiaj ubrania w niebieskim kolorze, niektóre przyniosły baloniki. Już wczoraj, podczas spotkań z wychowawcami, poruszona została tematyka praw dziecka. Uczniowie rozmawiali o historii praw i Konwencji , obejrzeli też filmy edukacyjne. W świetlicy szkolnej najmłodszym dzieciom panie wyświetliły dziś przedstawienie, które składało się z kilku fragmentów bajek poruszających problematykę łamania praw dzieci.
W dniach 19 i 20 listopada uczniowie klas V - VIII obejrzeli w teatrze spektakl wychowawczo - profilaktyczny.     " Like Fake. Historia, której nie było"  w przewrotny sposób pokazuje ponadczasową wartość ludzkich uczuć, a szczególnie miłości i przyjaźni. W świecie, w którym rozgrywa się sztuka królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Przed bohaterami sztuki oraz widzami zostało postawione  pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr i poklask  czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość.
W dniu 23 listopada odbył się drugi turniej z cyklu Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych. Szkołę reprezentowali Jakub Doroszewski, Nikodem Anzel, Marcel Marciszewski i Oskar Schulz. Gratuluję i życzę sukcesów.
Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. 25 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25 listopada 2019 roku, nasza Trójka brała udział w zawodach o Mistrzostwo Miasta Grudziądza w Indywidualnych Halowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Sukcesem było zdobycie III miejsca w skoku dal dziewcząt - Daria Kamracka z klasy 7 a, Jakub Suchomski     z klasy 8 b,dostał się do finałów 60 m i zajął ostatecznie V miejsce, jak również w biegu na 1000m - IV miejsce zdobył Mateusz Ormanowski z klasy 7 a. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów. Opiekunowie M. Wieczorek i P. Liczmański.
26 listopada klasy 5c i 6b odbyły spacer po Grudziądzu aby pogłębić wiedzę na temat historii miasta. Wiele historycznych ciekawostek przekazał  pan przewodnik Wiesław Podsiadły. Uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki a także wystawy w muzeum.
W dniu 27.11.2019 roku, nasza SP nr 3 wzięła udział w Mistrzostwo Miasta Grudziądza w halowej LA - Igrzyskach Dzieci.
Odnieśliśmy wielki sukces w biegu na 60 m - I miejsce zajął Mateusz Szamszur z klasy 6b oraz ogromną niespodziankę z klasy 4b sprawił nam Jakub Maćkowski zajmując 4 lokatę, tak jak w skoku w dal Wiktor Stolarczyk z klasy 7b, któremu zabrakło 5 cm do brązowego medalu. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów w  przyszłości. Opiekunowie M. Wieczorek oraz P. Liczmański.
Andrzejki 2019
klasy 1 - 4