GRUDZIEŃ
1 grudnia 2018 roku odbył się kolejny turniej szachowy, w którym brali udział Michał Rudkiewicz, Damian Obermiller, Damian Chabros i pierwszy raz w barwach naszej szkoły Kacper Kopacz.  Gratulacje
4 grudnia 2018 rok - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez CEE w Zakurzewie pt.  „Odpadowy zawrót głowy, czyli jak ekologicznie, prosto i niedrogo upiększyć swoje otoczenie”. Pierwsze miejsce zajęła praca ) Klaudii Fischer, z klasy  VA. Praca ta została zamieszczona w kalendarzu na rok 2019.
Gratulujemy wszystkim laureatom :)
Dnia 5 grudnia 2018 roku na Rynku Głównym obył się występ zespołu wokalnego w ramach Jarmarku św. Mikołaja. Uczennice zaśpiewały piosenki okolicznościowe związane z nadchodzącymi świętami. Występowi dziewczynek przysłuchiwali się najbliżsi. Już dziś uczennice myślą o przyszłym roku i jarmarku.
Opiekun zespołu Artur Lewandowski
W dniu 8 grudnia 2018 roku, nasza szkoła wzięła udział w  XXVI rajdzie pieszym Zakończenie sezonu 2018 roku. Ostatecznie zajęliśmy VI miejsce, wszystkim którzy uczestniczyli w rajdach dziękuję, zapraszam również innych do brania udział w tak dobrej atmosferze spacerując i zwiedzając nasze miasto Grudziądz. Zapraszamy na rajd 12 stycznia 2019 roku. Opiekunowie M. Wieczorek, E. Umerska oraz A. Postojska.
W ramach programu Akademia Bezpieczeństwa uczniowie klas IV i V uczestniczyli w seansie filmowym pt."Mamy talent". Wysłuchali również pogadanki edukacyjnej na temat wyrobów pirotechnicznych, czadu i ognia przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Straży Pożarnej.
Jak co roku, w okresie przedświątecznym, 14 grudnia odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Stoiska pokryły się pięknymi ozdobami , choinkami, świeczkami i stroikami. Nie zabrakło także smacznych ciasteczek i pierników. Dookoła zapanowała  świąteczna atmosfera. Kupujący dopisali i miłymi słowami doceniali piękne wyroby. Jak zawsze, mogliśmy liczyć na wsparcie i zaangażowanie Rodziców.

"18 XII 2018 r. uczniowie klas I-III brali udział w warsztatach edukacyjnych opartych na klockach LEGO. Zajęcia te, to była świetna zabawa, a przy okazji rozwijały kreatywne myślenie, zapoznawały z podstawami techniki i robotyki oraz wdrażały do pracy w grupach"
ZESPÓŁ WOKALNY
BARDZO DZIĘKUJE
ZA WSPÓLNE ŚPIEWANIE
KOLĘD I PASTORAŁEK.
SPOTKANIE ODBYŁO SiĘ
W CZWARTEK 20 GRUDNIA 2018 R.
W HOLU SZKOŁY O GODZINIE 16.30
opiekun Artur Lewandowski