WRZESIEŃ 2023
Rozpoczęcie roku szkolnego
2023 - 2024
8 września uczniowie klas 4-8 odsłuchali legendy o Janie i Cecylii, fragmentu powieści Nad Niemnem. Po raz dwunasty włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Wykorzystaliśmy przepiękną pogodę i impreza odbyła się na boisku szkolnym.
W dniu 14 września 2023  roku nasza SP nr 3 wzięła udział w Evencie La klas IV -tych. Było to ogromne wyróżnienie, ponieważ w Evencie La wzięło udział tylko 5 szkół podstawowych z naszego miasta na specjalne zaproszenie. Szkoły, które wzięły udział to: Sp nr 3, Sp nr 4, Sp nr 7, Sp nr 16 oraz Sp nr 20. Każdy kto brał udział w Evencie otrzymał koszulkę oraz medal. Wszystkim zawodnikom jeszcze raz gratuluję i życzę sukcesów w nowym roku szkolnym. Opiekun M. Wieczorek
23 września trzech uczniów z klasy 8a wzięło udział w międzyszkolnym rajdzie pieszym PTTK, z okazji Światowego Dnia Turystyki. Na szlaku szło razem 284 wędrowców z grudziądzkich szkół. Na każdym rajdzie reprezentacja szkoły bierze udział w konkursie wiedzowym. Mikołaj Kalinowski i Paweł Słabikowski zajęli pierwsze miejsce z wiedzy turystycznej. Czy wiecie, np. skąd pochodzą rogale świętomarcińskie? Można je kupić w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rajdach.
Dzień języków obcych
konkurs językowy
W dniu 25 września 2023 roku w świetlicy szkolnej omawialiśmy temat związany  ' Znaki drogowe, które mijam na drodze do szkoły." Dzieci grupowały znaki drogowe, opowiadały o znakach mijających do szkoły a następnie wykonały pracę plastyczne Opiekunowie E. Dziewanowska oraz M. Wieczorek
BIEG MALINOWSKIEGO 2023