Koncert charytatywny
I MIĘDZYSZKOLNY
TURNIEJ SZACHOWY
DLA DZIECI

7.04.2018r. w Uczniowskim Klubie Sportowym "Rotmistrz" przy Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu odbył się I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY. W zmaganiach zmierzyło się 30  zawodników z grudziądzkich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Knoff z klasy VB i 3 osoby z klasy VII A: Damian Chabros, Jakub Jakubiak i Michał Rudkiewicz.

Michał zdobył w swojej kategorii wiekowej II miejsce, natomiast Damian i Jakub spisali się również bardzo dobrze zajmując dalsze miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunem była p. Hanna Szulc-Lewandowska.
W Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  miejskiego konkursu plastycznego, zorganizowanego wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. Był to konkurs pn. „Co nas truje?” skierowany do uczniów klas IV-VII, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej, przedstawiającej skutki zatrucia tlenkiem węgla (tzw. czadem). Uczniowie podczas zajęć koła przyrodniczego prowadzonego przez mgr Krystynę Stawecką wykonali rysunki z użyciem kredek pastelowych i woskowych.
Z przyjemnością informujemy, że Gracjan Kowalski ucz. klasy VI b (SP3) uzyskał III miejsce, a prace Martyny Witkowskiej (SP3) i Leny Bajor (SP3) otrzymały wyróżnienia.
Laureatowi i wyróżnionym dziewczynkom serdecznie gratulujemy!
W czwartek 12 kwietnia w naszej szkole odbył sie Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów, którzy mieli możliwość wykazać sie wiedzą na temat kultury, muzyki, literatury oraz geografii krajów anglojęzycznych. Uczniowie mogli użyskac maksymalnie 75 punktów.
Oto wyniki konkursu:
1. Zuzanna Gronowska (kl. 7b)  -  44 pkt.
2. Mikołaj Grucz (kl. 7a)  -   34 pkt.
3. Ewa Zalewska (kl. 6a)  -  32 pkt.
4. Nikola Skalska (kl. 7b)  -  32 pkt.
5. Damian Chabros (kl. 7a)  -  29 pkt.
6. Igor Nowicki (kl. 7a)  -  26 pkt.
7. Wiktoria Mrozowska (kl. 7 b)  -  24 pkt.
8. Nikodem Rygielski (kl. 7 a)  -  21 pkt.
9. Mateusz Kornacki (kl. 7b)  -  17 pkt.
10. Jakub Podlaski (kl. 7b)  -  16 pkt.
           Gratulacje!
W dniu 14 kwietnia 2018r., uczestniczyliśmy w rajdzie pieszym zorganizowanym przez Sp nr 5 "Wiosna w przyrodzie". Mamy wspaniałą niespodziankę, ponieważ Laura Brochocka z kl.4a oraz Wiktoria Krause z kl. 6a zajęły II miejsce w konkursie. Pogoda nam cudownie dopisała, kiełbaski usmażone przy ognisku były przepyszne jak widać na zdjęciach. Opiekunami rajdu były M. Wieczorek oraz A. Postójska. Zapraszamy na następny rajd,
11.04.2018 r klasa 3 b z Małgorzatą Opas i Aleksandrą Tobolską uczestniczyła w zajęciach w muzeum pt: "Jaskiniowe historie". Dzieci z przewodniczką zwiedzały wystawy archeologiczne.
Wycieczka klasy IIA i IIIA do Centrum Młyna Wiedzy. Odwiedziliśmy również Żywe Muzeum Piernika, wszystkie dzieci własnoręcznie wykonały pierniki... Dziękujemy za udany wyjazd i nie możemy doczekać się kolejnego. Dziękujemy opiekunom za pomoc.
W środę tj18.04.2018 roku dzieci  ze świetlicy szkolnej  wraz z Panem Karolem  udały  się  do Centrum  Edukacji Ekologicznej  przy ulicy Nad Torem 1. Temetem spotkania było zapoznanie ze zwierzętami, które  zamieszkują Las Rudnicki.
Szachy OPP 21 kwietnia 2018r.
W poniedziałek odwiedzili nas rycerze.
Wycieczka uczniów klas pierwszych do Family Parku w Bydgoszczy - 24.04.2018  r.
KONKURS „DBAM O ZDROWIE”
W dniu 25.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się konkurs dla uczniów klas pierwszych pt. „Dbam o zdrowie”. Naszą szkołę reprezentowały Kinga Lipowska z kl. I a i Maja Kiełbratowska z kl. I b.
ŚWIĘTO SZKOŁY
126 LAT

FINAŁ KONKRSU

SZUKAMY GWIAZDY SZKOŁY

EDYCJA XIV

Nagroda publiczności - Wiktoria Krause
Nagroda jury - Lena Bajor

Gratulujemy
W dniu 28.04. 2018r., wzięliśmy udział w rajdzie pieszym   „światowy dzień kosmosu „. Pogoda nam dopisała, uśmiechy na twarzy również, zapytacie dlaczego?. Nasza dwójka, która reprezentowała kl. 1 -3 zdobyła w konkursie 2miejsce a byli to: Filip Miszczak z kl. 3b oraz Mikołaj Kalinowski z kl. 2b. Serdecznie gratulujemy i życzę więcej sukcesów. Chłopcy jako nagrodę otrzymali bilety do kina. Zapraszamy na następny rajd, który odbędzie się, 19 maja 2018r., organizowany przez naszą  „trójkę”. Wszystkich jeszcze raz zapraszam.
Dnia 26. 04. 2018r. odbył się konkurs pięknego czytania w języku angielskim ‘’Perfect Reading’’ dla klas IV – VII.  Uczniowie mieli przeczytać wybrany przez nich tekst np. fragment czytanki z podręcznika. Ocenie podlegały akcent, poprawność czytania, intonacja i płynność wymowy. Zwycięzcami  zostali:  Bartek Ott (I miejsce), Piotr Hausmann (II miejsce), Damian Chabros (III miejsce).
Wszystkim dziękujemy za udział.
Zwycięzcom gratulujemy!