GRUDZIEŃ
1 grudnia  w Toruniu odbyło się podsumowanie plebiscytu "Nauczyciel na medal". Dziękuję wszystkim za oddane głosy i wsparcie. Przede wszystkim podziękowania dla rodziców i uczniów klasy IV C i III A za zgłoszenie do plebiscytu.
W dniu 5 grudnia 2017r., w naszej Sp nr 3, gościł górnik, który opowiadał o swojej ciężkiej pracy w kopalni. Zdradził wiele ciekawostek dotyczących pracy pod ziemią. Uczniowie słuchali historii z zaciekawieniem.
Dziękujemy.
Dzień mikołajek
To nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może,
Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja
Możesz być pewny  on Ci pomoże.
W dniu 6 grudnia 2017r., SU przygotował miłą niespodziankę dla uczniów. Zaprosił Mikołaja i Śnieżynkę do SP nr 3.😉
Dnia 7 grudnia 2017 roku na Rynku Głównym obył się występ zespołu wokalnego w ramach Jarmarku św. Mikołaja. Uczennice zaśpiewały piosenki okolicznościowe związane z nadchodzącymi świętami. Występowi dziewczynek przysłuchiwali się najbliżsi. Z pierwszych relacji, rodzice i zaproszeni goście byli zadowoleni z występu ich pociech.  Już dziś uczennice myślą o przyszłym roku i jarmarku.
Występowały:
  • Bajor Lena
  • Piotrowicz Judyta
  • Soboczyńska Weronika
  • Holińska Aleksandra
  • Kamińska Anna
  • Malinowska Paulina
  • Klimek Nikola
  • Tubacka Marta
  • Zalewska Ewa
  • Hausmann Wiktoria
  • Krause Wiktoria
  • Tyda Julia
  • Spychalska Jagoda
  • Hamelska Wiktoria
Opiekun zespołu Artur Lewandowski

9 grudnia w grudziądzkim OPP odbył się Turniej Szachowy o Puchar VICEPREZESA UKS KOPERNIK w Grudziądzu. Szkolne koło szachowe reprezentował Wiktor Knoff z klasy Vb. Był to jego debiut na arenie szachowej - prawdziwe emocje, pierwsze wygrane i przegrane. "Szachy to wieczna zabawa, czy wygranym czy przegrany turniej, zawsze będzie następny".
Opiekunem koła szachowego jest Hanna Szulc-Lewandowska.
We wtorek 12 grudnia klasy czwarte i piąte wzięły udział w seansie filmowym w Kinie Helios. W ramach programu miejskiego Akademia Bezpieczeństwa uczniowie obejrzeli film pt. Kumple z dżungli. Przed projekcją dzieci wysłuchały pogadanki Pani Dietetyk Adrianny Kęsik na temat zdrowego odżywiania.
Rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnię sp. z o.o.: ,,Ekologiczny plac zabaw kangura Oskara, czyli jak dzieci do zabawy wykorzystują śmieci". Prace plastyczne Dominiki Witkowskiej, uczennicy klasy 5 b oraz Kacpra Fajkowskiego, ucznia klasy V a  zostały umieszczone w kalendarzu na 2018 r.
Oprócz laureatów nagrody otrzymali wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie.
W dniu 9 grudnia 2017r., nasza 3, wzięła udział w XXV rajdzie pieszym Zakończenie sezonu  2017r.
Na zakończenie w Klubie centrum szkolenia logistyki odebraliśmy puchar za 5 miejsce. Wszystkim serdecznie gratuluje i dziękuję bo to dzięki Wam moi drodzy uczniowie zajęliśmy 5 miejsce. Życzę sukcesów w przyszłym roku. Do zobaczenia na trasie 😊
Klasy 3a i 3c dnia 12 grudnia wybrały się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Dzieci wysłuchały koncertu pt: "Kolędnicy wędrownicy z gwiazdą na patyku". Cudowne doświadczenie z piękną muzyką. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie śpiewali kolędy, a także mogli akompaniamentować na różnych instrumentach. Wysłuchali kolęd i pastorałek w kilku językach. Byli zadziwieni śpiewem wokalistki, a także instrumentami . Mamy nadzieję, że to nie ostatni wyjazd do takiego miejsca.
We wtorek 19 grudnia 2017 r. uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w seansie filmowym w kinie Helios. W ramach programu miejskiego Akademia Bezpieczeństwa uczniowie obejrzeli film pt. „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Przed projekcją dzieci wysłuchały pogadanki psychologa - Pauliny Marks z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grudziądzu, a także asp. sztab. Sylwestra Lewandowskiego z zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu na temat agresji i przemocy rówieśniczej. Młodzież dowiedziała się, jaka jest różnica pomiędzy agresją a przemocą, jakie sankcje prawne grożą za konkretne przestępstwa. Uczniowie uczestniczyli w dyskusji, a największą aktywnością wykazał się uczeń kl. 6a Szymon Anzel, który otrzymał nagrodę niespodziankę – hełm Star Wars - rekwizyt z najnowszej części filmu „Gwiezdne wojny”.
W dniu 19 grudnia odbyły się zawody o Mistrzostwo Miasta  Grudziądza w LA Halowej.
Wszystkich zawodników z naszej szkoły było 25.
Udało nam się zdobyć medal w skoku w dal II m zdobyła Daria  Kamracka z kl. 6b
z wynikiem 4,18m.
Wszystkim jeszcze raz gratuluję i życzę sukcesów na  wiosnę.☺

Kolędy i pastorałki 2017