MARZEC

W dniu 7.03.2018 r. w naszej szkole odbyła się II edycja międzyszkolnego konkurs opowiadania bajek „Dawno, dawno temu…”. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „W bajkowej krainie wróżek i czarodziejów”. Przedstawiciele 8 grudziądzkich szkół podstawowych z klas I – III opowiadali wybraną przez siebie bajkę lub baśń, prezentując bogactwo języka, poprawność wypowiedzi oraz przygotowane rekwizyty.

Zwyciężyła uczennica naszej szkoły Zosia Olszewska z klasy I a, która zaprezentowała bajkę pt. „Wróżki”. Zdobyła ona również nagrodę publiczności. Serdecznie Jej gratulujemy!

II miejsce zajęła Zosia Roclawski z SP 15, która opowiadała bajkę pt. „Król Midas”. Reprezentant Szkoły Podstawowej nr 21- Olaf Skowroński za wcielenie się w Harrego Pottera otrzymał III nagrodę. Wszystkich uczestników obdarowano upominkami.

Relację z konkursu można obejrzeć w Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej – program z dnia 8.03.2018 r., a zdjęcia znajdują się na stronie internetowej Gazety Pomorskiej (http://www.pomorska.pl/wiadomosci/grudziadz/g/bajki-pieknie-opowiadac-potrafia-mali-grudziadzanie-zdjecia,12988825,27808251/)

Organizatorkami konkursu były: p. Aneta Ćwiertnia, p. Marzena Urbańska, p. Katarzyna Zapalska oraz p. Monika Wiśniewska.
"W bajkowej krainie wróżek i czarodziejów"
Materiał udostępniony dzięku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 08.03.2018r.

6 marca 2018 r. uczniowi klas pierwszych odwiedzili Grudziądzkie  Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Obejrzeli seans pt. "Kosmiczna wyprawa na Księżyc".  Następnie p. Grzegorz Rycyk opowiedział dzieciom o Księżycu i warunkach na nim panujących. Zapoznał dzieci z wieloma ciekawostkami dotyczącymi obserwacji nieba, pokazał teleskopy. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie zdjęcie z wielkim polskim astronomem - Mikołajem Kopernikiem.
W dniu 13 marca 2018r., klasa 6b brała udział w zajęciach  zorganizowanych przez centrum edukacji ekologicznej związanej z tematyką  Wielkiej nocy. Celem założenia było rozwiązanie wyobraźni i zdolności manualnych  poprzez twórcze działania plastyczne.
W dniu 17 marca 2018r., odbył się rajd pieszy poświęcony pamięci gen. Tadeusza "Bora" Komorowskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych w latach 1945-1947, dowódcy Armii Krajowej od lipca 1943 do pażdziernika 1944.
Trasa rajdu rozpoćzęła się przy hipermarkecie "Auchan", następnie Las Miejski, obelisk gen. Tadeusza "Bora" Komorowskiego, przy którym zapaliliśmy świeczkę, Park Miejski do SP nr 8, tu czekał na nas przepyszny ciepły posiłek   spagetti, gorąca herbatka oraz słodka niespodzianka w postaci czekoladowych wafelków. Opiekunem rajdu była Pani Anita Postójska. Za tydzień odbędzie się kolejny rajd Gwiażdzisty na okazję Powitania Wiosny oraz Szlakiem Mikołaja Kopernika. Serdecznie zapraszamy.
Festyn zdrowia 2018r.

21.03.2018r w naszej szkole odbył się festyn zdrowia. Każdy mógł skorzystać z fachowych porad stomatologów, logopedy, pielęgniarek, dokonać pomiaru cukru i ciśnienia. Atrakcjami festynu były: pokazy karate, break dance, nauka pierwszej pomocy, zabawne konkurencje sportowe, konkursy. W trakcie festynu gości częstowano zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez nauczycieli.
Festyn odbył się w atmosferze zabawy, radości, życzliwości oraz w duchu zdrowej rywalizacji.
Materiał udostępniony dzięku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 23.03.2018r.
24 marca w OPP w Grudziądzu odbył się Turniej Szachowy o puchar Krzysztofa Dąbrowskiego Prezesa MWiO. W zawodach wzięło udział 20 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Zasada, Michał Rudkiewicz, Jakub Jakubiak i najmłodszy uczestnik – Filip Miszczak. Gratulujemy. Opiekunem koła szachowego jest pani Hanna Szulc-Lewandowska.

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu ENGLISH ALL AROUND

Uczniowie naszej szkoły wzieli aktywny udział w konkursie “English All Around”, organizowanym przez SP nr 12. Zadaniem dzieci było wykonanie zespołowej pracy projektowej obejmującej tematykę wskazaną w regulaminie.
Na konkurs wpłynęło ponad 130 prac.

Nasi uczniowie  Zuzia Maciejewska i Artur Jankowski  wrócili z zaszczytnym III miejscem.

Gratulujemy!

Dzień pełen wrażeń...W klasach 1-3 odbyły się dziś spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie w Internecie, głownie o korzystaniu z portali społecznościowych. Dowiedziały się też, jak dbać o prawidłowe relacje z rówieśnikami w klasie. Kolejne zajęcia ze Strażą Miejską już w środę. Uczniowie będą ćwiczyć, jak radzić sobie ze złością.😃
W dniu 24 marca 2018r., nasza 3 wzięła udział w rajdzie  gwieździstym. Pogoda dopisała wszyscy mieliśmy uśmiech na twarzy. Uśmiech był  tak duży dzięki Laurze Brochockiej, która zajęła 1 miejsce w konkursie. Bardzo  mocno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do następnego rajdu.😊 Dziękujemy.
Świąteczna wystawa.

W dniu 28.03.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas I – III zorganizowany przez p. Anetę Ćwiertnię i p. Monikę Filińską. Reprezentanci klas młodszych popisywali się czytaniem wylosowanego fragmentu lektury.

Jury w składzie: p. Aleksandra Tobolska i p. Monika Filińska wyłoniło zwycięzców.

Są to:

Klasy   pierwsze

I   miejsce –  Jakub Daroszewski kl. I b
  II   miejsce – Sara Sadowska kl. I a

Klasy   drugie

I   miejsce – Adam Nawrocki kl. II b
  II   miejsce – Aleksander Seidler kl. II a

Klasy   trzecie

I   miejsce – Wiktor Kowalski kl. III a
  II   miejsce – Wanessa Suchomska kl. III b

Zwycięzcy klas II w dniu 11.04.2018 r. będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie „Mistrz czytania” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7.
Program nauki pływania „Umiem pływać 2018”
Od połowy marca chętni uczniowie z klas III biorą udział w programie nauki pływania. Dzieci z wielką ochotą 2 razy w tygodniu uczestniczą w zajęciach w basenie przy SP 21 na Osiedlu Lotnisko. Instruktorem jest p. Łukasz Gabryszak.