Wyniki quizu - Jak radzisz sobie z językiem polskim?
z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Konkurs sprawdzał wiedzę ze znajomości języka polskiego. Wzięło w nim udział 81 uczniów z klas 4 – 8.

Tytuł Mistrza Języka Polskiego uzyskała Klaudia Balicka – kl. 7a
(15/15 punktów możliwych do uzyskania).

Wyróżniono uczniów z wynikiem 14/15 punktów możliwych do uzyskani:
  • Ewa Nawrocka – kl. 4a
  • Wiktoria Małkiewicz – kl.7b
  • Ksawery Kłosiński – kl. 6c
  • Jan Wiśniewski – kl. 4b
  • Jakub Kowalski – kl. 6b
  • Zuzanna Zgliczyńska – kl. 7a
  • Mikołaj Kalinowski – kl. 5b
  • Justyna Wielkopolan – kl. 6b
  • Dominik Wielkopolan – kl. 6b

Gratulacje!
Organizatorzy: Anna Kuchta, Beata Magiera. Maria Szkudlarek
Wraz z powrotem uczniów klas 1-3  do nauki stacjonarnej, do szkoły wróciły spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Wszystkie dzieci odbyły pogadanki na temat radzenia sobie ze złością i emocjami.  Strażnicy poruszyli również temat agresji między rówieśnikami.
Uczniowie klasy I a w roku szkolnym 2020/2021 z wielkim entuzjazmem  przystąpili do akcji czytelniczej „Czytam sobie. Pierwsza klasa! realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Harper Collins Polska.
Program ma na celu zachęcić uczniów do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Czytanie to podstawowa umiejętność, która ma wpływ na sukcesy w szkole i poza nią, na rozumienie otaczającego świata, a także pozytywne relacje z rówieśnikami.