MARZEC
W dniu 13.03.2019 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs opowiadania bajek z cyklu „Dawno, dawno temu…” pod hasłem „Bajki, baśnie i  legendy polskie”.  Przedstawiciele 9 grudziądzkich szkół podstawowych z klas I – III opowiadali wybraną przez siebie polską bajkę, baśń lub legendę prezentując bogactwo języka, poprawność wypowiedzi oraz przygotowane rekwizyty. Występy dzieci oceniało czteroosobowe jury wyłonione spośród przybyłych nauczycieli.
Zwyciężyła Zosia Basiura z SP 8, która zaprezentowała „Legendę o toruńskich piernikach”. II miejsce zajął Piotruś Olszewski – reprezentant naszej szkoły. Opowiadał on bajkę pt. „Jak Bartek roztropnie gęsi dzielił”. Uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 21 - Jakub Piórkowski, który opowiedział bajkę „Zosia i fiołkowy kapelusz” otrzymał III nagrodę. Publiczności najbardziej spodobał się występ Piotrusia Olszewskiego. Natomiast nagroda specjalna – organizatorów konkursu trafiła do rąk Marysi Sitkowskiej z SP 14.
W przerwie konkursu, wystąpiła Zosia Olszewska z klasy II a, która przedstawiła legendę o Królowej Jadwidze.
Wszystkich uczestników obdarowano upominkami.
Organizatorkami konkursu były p. Aneta Ćwiertnia, p. Marzena Urbańska, p. Wioleta Kempska oraz p. Ewa Umerska. Piękną dekorację przygotowała p. Monika Wiśniewska.
Opracowanie: A. Ćwiertnia

W dniu 15 marca 2019 r. klasy 5B i 5A wyjechały na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie Sejmu RP, zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki oraz warszawskie Zoo. Przez cały dzień było dużo wrażeń. Wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy.

A.      Grajkowska
W dniu 16 marca 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w rajdzie pieszym poświęconym gen. Tadeuszowi BORA Komorowskiemy.  Dwie uczennice zostały wyróżnione w konkursie plastycznym, oraz klasy 3 O. Pokora i M. Kalinowski zajęli II miejsce w konkursie tematycznym. Pogoda tym razem niestety nam nie dopisała. Opiekunowie E. Umerska, A. Postojska oraz M. Wieczorek
Do finału SGS przeszli:

Damian Chabros
Ewa Kubińska
Marta Tubacka

Gratulacje

opiekun Artur Lewandowski
W dniu 23 marca 2019 roku, w świetnych warunkach pogodowych powitaliśmy wiosnę. Podczas rajdu "Szlakiem Mikołaja Kopernika i Powitanie wiosny"nasi uczniowie w konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku wywalczyli I i II miejsce. I miejsce dla klas I-III D. Gajewski oraz P. Słabikowski a dla klas IV-VIII P. Malinowska oraz L. Brochocka. Opiekunami byli: E. Umerska, A. Postójska oraz M. Wieczorek
20 marca 2019r. uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w XII Targach Edukacyjnych szkół ponadpodstawowych. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały grudziądzkie licea, technika i szkoły branżowe. Zarówno dla uczniów przygotowujących się do wyboru swojej dalszej drogi edukacyjnych, jak i ich rodziców targi były okazją, aby poznać ofertę edukacyjną, zasady naboru, także porozmawiać z obecnymi uczniami szkół średnich.
Oprac. M. Wiśniewska
W marcu klasy ósme pod opieką pań M. Wieczorek i A. Tobolskiej uczestniczyły  w prezentacji lokalnych firm m.in. Lemigo, Vadain przygotowanej przez przedstawiciela zespołu grudziądzkich firm Klaster. Celem prezentacji było przybliżenie kwalifikacji i  kompetencji niezbędnych do wykonywania określonych zawodów.  Uczniowie mogli skorzystać również z możliwości wcielenia się w role pracowników i spróbować swoich sił na maszynach wykorzystywanych w codziennej pracy.
Oprac. M. Wiśniewska
Gratulacje
dla Michała Rudkiewicza
30 marca 2019 r. dobył się turniej szachowy. Michał Rudkiewicz zajął III miejsce. Szkołę reprezentowali poza Michałem: Jakub Daroszewski, Oskar Schultz i Damian Obermiller. Gratulacje