Luty
21.02.2017r. uczniowie klas III a i III b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Tajemna moc”. Prowadził je pedagog p. Sławomir Uziembło. Dzięki zabawowej formie zajęć, pobudził on wyobraźnię dzieci i przeniósł je w bajkowy świat. Dzieci z chęcią wykonywały różnorodne zadania, rozwiązywały zagadki, rozszyfrowywały zakodowane informacje. Aktywnie współpracowały zarówno z prowadzącym, jak i ze sobą.
opracowała Aneta Ćwiertnia

W dniu 28.02.2017r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs opowiadania bajek „Dawno, dawno temu…” pod hasłem „Moja ulubiona bajka na dobranoc”. Głównym celem konkursu, zgodnie z aktualnymi priorytetami MEN, było propagowanie wśród dzieci zamiłowania do czytelnictwa.

Przedstawiciele 11 grudziądzkich szkół podstawowych z klas I – III opowiadali wybraną przez siebie bajkę lub baśń, prezentując bogactwo języka, poprawność wypowiedzi oraz przygotowane rekwizyty.

Zwyciężyła Róża Zapolska z SP 4, która zaprezentowała wymyśloną przez siebie bajkę „Wąż Sylwester”. Ona również zdobyła nagrodę publiczności. II miejsce zajęła Nadia Tyburczy z SP 7, która opowiadała bajkę pt. „Korale Czarownicy”. Reprezentant naszej szkoły - Paweł Słabikowski za inscenizację bajki „Pilot i ja” otrzymał III nagrodę. Wszystkich uczestników obdarowano upominkami.

Świetna zabawa pozwoliła na miłe spędzenie czasu oraz na międzyszkolną integrację. W przerwie konkursu wystąpiły uczennice naszej szkoły - Agatka Umińska z kl. II a, która zaprezentowała bajkę pt. „Jak Wojtek został strażakiem” oraz Kornelia Olszewska z kl. III b opowiadająca o przygodach Kota w butach.

Organizatorki: Aneta Ćwiertnia, Wioleta Kempska, Ewa Umerska, Marzena Urbańska planują w przyszłym roku kolejną edycję konkursu.