Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

zostało do przewy świątecznej
zostało do przerwy świątecznej
Przejdź do treści
WRZESIEŃ
Rozpoczął się rok szkolny. Paulina Pyrzewska, nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego poprowadziła apel, na którym pani dyrektor Teresa Kessler przywitała wszystkich, a w szczególności  nowych uczniów naszej szkoły.  Usłyszeliśmy miłe słowa na początek roku szkolnego od naszego proboszcza księdza prałat Stanisław Andrika. Zobaczyliśmy część artystyczną, którą przygotowali uczniowie klas trzecich, pod kierunkiem pań: Janiny Radomskiej i Ewy Umerskiej.
W sobotę 8 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Grudziądzu pod opieką nauczycielek (Beaty Magiery i Marii Szkudlarek), jak co roku, brali udział w akcji Narodowego Czytania. Spotkanie odbyło się w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu.
Tym razem zgromadzeni goście wysłuchali fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w wykonaniu absolwentek oraz uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu, a także reżysera Krzysztofa Rotnickiego oraz pana Marka Wachonina.
Na zakończenie można było otrzymać okolicznościowe stemple we własnym egzemplarzu „Przedwiośnia”.
W dniu 15 września odbył się rajd pieszy Pamięci września 1939. Nasza trójka wygrała w tym dniu konkurs, jednak nie było łatwo trafiła się dogrywka. Dzięki wiedzy uczniów zajęliśmy super miejsce wszystkim jeszcze raz gratulujemy zapraszamy na następny rajd pt. „ Święta ziemniaka”. Opiekunami byli Pani A. Postojska raz P.K. Szkudlarek😉
 
Dnia 22 września 2018 r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Szkolny Turniej Szachowy organizowany przez UKS ROTMISTRZ Grudziądz i Klub Centrum Szkolenia Logistyki. Miło poinformować, że uczeń klasy VIII a Michał Rudkiewicz zajął 2 miejsce w kategorii klas 4 - 8. Również nie można zapomnieć o drugim uczestniku z naszej szkoły Damianie Obermillerze, dla którego był to pierwszy turniej. Gratulacje i podziękowania za reprezentowanie naszej szkoły w turnieju.
opiekun Artur Lewandowski
W dniu 22 września nasza 3 wzięła udział w rajdzie pieszym „Święto ziemniaka. Trasa rajdu przebierała następująco Flisak-Os.Kopernika-Os. Strzemiecin-lasek rudnicki-Stal klub sportowy w Mniszku. Braliśmy udział w konkursie wiedzowym i tak 1miejsce w kategorii klas 4-8 zajęli J. Malinowska i F. Zieliński a w kategorii klas 1-3 i pięknie bo po dogrywce 2 miejsce zajęli M.Kruczkowska i M. Kalinowski. Wszystkim dziękuję oraz gratuluje. Zapraszam na następny rajd, który odbędzie się 6 października. Opiekunami byli M. Wieczorek, A. Postojska oraz A. Tobolska
W dniu dzisiejszym tj. 24 września 2018r., odbyły się czwartki La na stadionie Olimpii. Pomimo brzydkiej pogody nasi uczniowie nie zawiedli i zdobyli medale, brąz na 600m D. Witkowska, złoto na 600m N. Klimek oraz w biegu na 1000m. złoto dla M. Ormanowski. Opiekunowie M. Wieczorek oraz P. Liczmanski wszystkim gratulujemy.
Apel z okazji Europejskiego  Dnia Języków Obcych.   Międzynarodowe święto obchodzone jest   corocznie w dniu 26 września, zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności  w komunikacji werbalnej.  Podczas Apelu uczniowie szkoły w różnych dialektach prezentowali m.in.: skecze, dialogi oraz zdolności wokalne.
29 września – sobota:  udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka  w 37 edycji Międzynarodowego  Biegu Ulicznego im.  Bronisława Malinowskiego.  Zawody   sportowe rozpoczęły się  na Stadionie Olimpii  przy ul. Piłsudskiego.
Wystawa edukacyjna: Focus Pobudza Neurony- Było sobie życie
29 września 2018 r. klasy II a, II b i III b odwiedziły w CH Alfa wystawę edukacyjno – rozrywkową pt. „Było sobie życie”. Kino cyfrowe, fantomy organów człowieka, interaktywny szkielet ludzki, laboratorium medyczne, to atrakcje przygotowane w ramach wystawy . „Focus pobudza neurony”. Dzieci wybrały się razem z bohaterami filmu ""Było sobie życie"" w fascynującą wyprawę do wnętrza ludzkiego organizmu. Na terenie interaktywnego centrum dzieci w formie zabawy zapoznawały się z zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii, anatomii człowieka i genetyki.
Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treści i błędy w nadesłanych przez autorów tekstach.
Wróć do spisu treści