Grudzień

W naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą skarbonkę. Celem było zachęcenie dzieci do regularnego oszczędzania z SKO

1. Natalia Witkowska

2. Patrycja Bułgalska

3. Adam Nawrocki

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach

Dnia 9 grudnia 2016 roku na Rynku Głównym obył się występ zespołu wokalnego w ramach Jarmarku św. Mikołaja. Uczennice zaśpiewały piosenki okolicznościowe związane z nadchodzącymi świętami. Występowi dziewczynek przysłuchiwali się najbliżsi. Z pierwszych relacji, rodzice i zaproszeni goście byli zadowoleni z występu ich pociech.  Już dziś uczennice myślą o przyszłym roku i jarmarku.
Opiekun zespołu Artur Lewandowski

Konkursu Katarzynkowy
Dnia 10.12.2016 odbył się rajd pieszy "Zakończenie sezonu 2016". Podczas tego  rajdu dowiedzieliśmy się że za rok 2016 SP nr 3 zdobyła 5 miejsce w pucharze  Komisji  Turystyki Pieszej osiągając 630 pkt.w 15 imprezach z 291  uczestnikami.Dziękujemy Piechurom za aktywny udział, Paniom E. Umerskiej, M.  Wieczorek, A. Postójskiej, K. Zapalskiej za sprawowanie opieki. Zapraszamy Was  do liczniejszego udziału w marszach pieszych w roku 2017.

Dnia 5 grudnia uczniowie klasy I b złożyli wizytę w banku PKO BP. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z działalnością placówki oraz  propagowanie oszczędzanie wśród najmłodszych. Pani oprowadziła nas po tajemniczych miejscach w banku. Pani przybliżyła dzieciom zakres usług oferowanych przez bank.
Zachęciła uczniów do systematycznego oszczędzania i okowanie pieniędzy na  koncie SKO. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał dwa upominki.
Janina Radomska

Rozstrzygnięto konkurs "Czyste niebo nad nami to oddech nadziei dla nas",  zorganizowany przez Pomorską Grupę Konsultingową. Konkurs podzielony był na dwie  części: plastyczną i wiedzową. Z dumą informujemy, że Judyta Piotrowicz z klasy  IVa zajęła pierwsze m-ce za pracę plastyczną a Dominika Kamińska z IIIb i Emilia  Dawicka z IIc otrzymały wyróżnienia. W konkursie wiedzowym I m-ce zajęła  Wiktoria Hausmann z kl. VIA, a III m-ce Wiktoria Hamelska z kl. VI B. Uczniom i  naczycielom serdecznie gratulujemy!!!

Kiermasz

Kiermasz świąteczny wpisał się już na stałe w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. W tym roku zorganizowaliśmy go 15 grudnia 2016r. Na kilku stołach uczniowie kl. I - III wyeksponowali pomysłowo wykonane świąteczne ozdoby. Znalazły się tam choinki, stożki, świąteczne kartki, kolorowe bombki. Wszystkie te cudeńka cieszyły i zachwycały przybyłych na kiermasz. Jak co roku kiermasz wzbudzał duże zainteresowanie. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i włączenie się do naszej akcji.
Janina Radomska

W dniu 12 grudnia 2016r., odbyły się Halowe Indywidualne Mistrzostwa Miasta  Grudziądza w LA. Z naszej szkoły wzięło udział 16 uczniów, wróciliśmy z dwoma  brązowymi medalami i jednym srebrnym. Srebrny medal zdobył Mikołaj Grucz z klasy  6a w skoku w dal, brązowy medal zdobyły dziewczyny Szanel Jabłońska z klasy 6a  na dystansie 300m oraz Daria Kamracka z klasy 5b w skoku w dal. Zabrakło naszej  czołowej zawodniczki Natalii Dorszewskiej z klasy 5a szkoda. Jednak jesteśmy dumni  z naszych zawodników i życzymy udanych startów w nadchodzącym Nowym 2017  roku.
Opiekunowie Marzena  Wieczorek oraz Piotr Liczmański.

Jasełka 2016