Aktualności > Kronika
I MIĘDZYSZKOLNY
TURNIEJ SZACHOWY
DLA DZIECI

7.04.2018r. w Uczniowskim Klubie Sportowym "Rotmistrz" przy Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu odbył się I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY. W zmaganiach zmierzyło się 30  zawodników z grudziądzkich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Knoff z klasy VB i 3 osoby z klasy VII A: Damian Chabros, Jakub Jakubiak i Michał Rudkiewicz.

Michał zdobył w swojej kategorii wiekowej II miejsce, natomiast Damian i Jakub spisali się również bardzo dobrze zajmując dalsze miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunem była p. Hanna Szulc-Lewandowska.
W Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  miejskiego konkursu plastycznego, zorganizowanego wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. Był to konkurs pn. „Co nas truje?” skierowany do uczniów klas IV-VII, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej, przedstawiającej skutki zatrucia tlenkiem węgla (tzw. czadem). Uczniowie podczas zajęć koła przyrodniczego prowadzonego przez mgr Krystynę Stawecką wykonali rysunki z użyciem kredek pastelowych i woskowych.
Z przyjemnością informujemy, że Gracjan Kowalski ucz. klasy VI b (SP3) uzyskał III miejsce, a prace Martyny Witkowskiej (SP3) i Leny Bajor (SP3) otrzymały wyróżnienia.
Laureatowi i wyróżnionym dziewczynkom serdecznie gratulujemy!
W czwartek 12 kwietnia w naszej szkole odbył sie Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów, którzy mieli możliwość wykazać sie wiedzą na temat kultury, muzyki, literatury oraz geografii krajów anglojęzycznych. Uczniowie mogli użyskac maksymalnie 75 punktów.
Oto wyniki konkursu:
1. Zuzanna Gronowska (kl. 7b)  -  44 pkt.
2. Mikołaj Grucz (kl. 7a)  -   34 pkt.
3. Ewa Zalewska (kl. 6a)  -  32 pkt.
4. Nikola Skalska (kl. 7b)  -  32 pkt.
5. Damian Chabros (kl. 7a)  -  29 pkt.
6. Igor Nowicki (kl. 7a)  -  26 pkt.
7. Wiktoria Mrozowska (kl. 7 b)  -  24 pkt.
8. Nikodem Rygielski (kl. 7 a)  -  21 pkt.
9. Mateusz Kornacki (kl. 7b)  -  17 pkt.
10. Jakub Podlaski (kl. 7b)  -  16 pkt.
           Gratulacje!
W dniu 14 kwietnia 2018r., uczestniczyliśmy w rajdzie pieszym zorganizowanym przez Sp nr 5 "Wiosna w przyrodzie". Mamy wspaniałą niespodziankę, ponieważ Laura Brochocka z kl.4a oraz Wiktoria Krause z kl. 6a zajęły II miejsce w konkursie. Pogoda nam cudownie dopisała, kiełbaski usmażone przy ognisku były przepyszne jak widać na zdjęciach. Opiekunami rajdu były M. Wieczorek oraz A. Postójska. Zapraszamy na następny rajd,
11.04.2018 r klasa 3 b z Małgorzatą Opas i Aleksandrą Tobolską uczestniczyła w zajęciach w muzeum pt: "Jaskiniowe historie". Dzieci z przewodniczką zwiedzały wystawy archeologiczne.
Wycieczka klasy IIA i IIIA do Centrum Młyna Wiedzy. Odwiedziliśmy również Żywe Muzeum Piernika, wszystkie dzieci własnoręcznie wykonały pierniki... Dziękujemy za udany wyjazd i nie możemy doczekać się kolejnego. Dziękujemy opiekunom za pomoc.
W środę tj18.04.2018 roku dzieci  ze świetlicy szkolnej  wraz z Panem Karolem  udały  się  do Centrum  Edukacji Ekologicznej  przy ulicy Nad Torem 1. Temetem spotkania było zapoznanie ze zwierzętami, które  zamieszkują Las Rudnicki.