Klasa II B Zabawy na śniegu

3. Nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu  jezdni
  4. Lód na rzekach i jeziorach jest niebezpiecznym miejscem do zabawy
  5. O soplach na dachu informujemy osobę dorosłą
  6. Pamiętamy o odpowiednim ubiorze: czapka, szal, rękawice…
Koło taneczne
12 i 13 stycznia klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani  bibliotekarka opowiedziała jak należy zachować się w bibliotece, w jakich  godzinach jest czynna nasza biblioteka i że o książki wypożyczone należy dbać.  Uczennice z klasy VIb przedstawiły postaci z bajek - uczniowie wymienili  wszystkich baśniowych bohaterów oraz szukali pantofelka Kopciuszka i zwiedzili  bibliotekę. Najważniejszym punktem programu było pasowanie na czytelnika, po  którym dzieci wypożyczyły książki. Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał  zakładkę.
Sie ma!
Po raz 25-ty zagrała w Grudziądzu Wielka Orkiestra Świątecznej  Pomocy. Dwie drużyny z naszej szkoły: klasy 1-3 i 4-6 wzięły udział w turnieju  sportowym "Ratujemy i uczymy ratować", który odbył się na hali sportowej na oś.  Lotnisko pod patronatem prezydenta Grudziądza. Musieliśmy wykazać się  znajomością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, sprawnością fizyczną,  zdolnościami plastycznymi. Przekazaliśmy na WOŚP ...16 kg monet. Drużyna kl. 1-3  (pod opieką p. Ewy Umerskiej) zajęła II m-ce, a drużyna kl. 4-6  zajęła I m-ce.(op. Aleksandra Tobolska). Uczniom i nauczycielkom gratulujemy!!!
Drużyna klas młodszych w składzie: I. Wiśniewska, S Dłużewska, K. Rutkowski, M. Pisarski, O. Cieślakowski, K. Wrzesiński, A. Umińska -z klasy 2a oraz L. Brochocka z 3a.
Klasy starsze reprezentowali: J. Malinowska 5a, P. Grzegorek 6a, M. Rudkiewicz 6a, W. Krauze 6b, W. Mrozowska 6b, I. Nowicki 6a, S. Abassi 6a,
N. Dorszewska 5a.
Gorąco dziękujemy rodzicom obecnym na turnieju sprawnościowym
,,Uczymy się ratować i ratujemy'' za bardzo głośny doping oraz wszystkim uczniom naszej szkoły za zbieranie grosików.

Foto i pomoc Pani Marzena Wieczorek

Dnia 21 stycznia 2017 r., odbył się XXXV rajd pieszy Pamięci gen. Pruszyńskiego. Zwiedzaliśmy fort, który został dopiero co udostępniony dla osób zwiedzających na Księżej Górze. Poznaliśmy walory krajoznawcze, historyczne oraz przyrodnicze naszego regionu. Tak jak widać na zdjęciach wszyscy dobrze się bawiliśmy. Jeszcze raz dziękuję za udział.
Wyniki szkolnego konkursu matematycznego
630 szt
KARNAWAŁ 2017

Podsumowanie klas 1 - 3

27 stycznia odbył się apel podsumowujący naukę, zachowanie i aktywność dzieci z klas I-III. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas zostali wyróżnieni i uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, wręczanymi przez p. dyrektor i wychowawców klas. Opiekunowie zbiórek surowców wtórnych przedstawili dotychczasowe wyniki i zachęcili do dalszej aktywności. Na zakończenie apelu dzieci z klasy Ia i Ib przy wsparciu koleżanek i kolegów z kl. IVa zaprezentowały przygotowaną część artystyczna dotyczącą tematycznie bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych.
 Uczniowie klas I-III wyróżniający się w nauce i zachowaniu:
KLASA Ia

Chełkowski Dominik
Drupka Jakub
Grabowski Jakub

UCZNIOM I ICH  RODZICOM GRATULUJEMY ORAZ  ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

W piątek 27.01.2017 r. odbył się szkolny konkurs opowiadania bajek „Dawno, dawno temu…”. Brali w nim udział przedstawiciele wszystkich klas I-III SP 3.  Paweł Słabikowski (I a), Mikołaj Kalinowski (I b), Adam Nawrocki (I b), Agata Umińska (II a), Laura Kurzyńska (II b), Emilia (II c), Justyna Wysocka (III a), Kornelia Olszewska (III b), Klaudia Balicka (III c). Laureatami konkursu zostali: Paweł Słabikowski, Agata Umińska oraz Kornelia Olszewska. Paweł Słabikowski będzie reprezentował naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie „Dawno, dawno temu…” i opowiadał swoją ulubioną bajkę na dobranoc. Jurorami konkursu były Panie: Wioleta Kempska, Ewa Umerska, Aneta Ćwiertnia, Katarzyna Zapalska i Marzena Urbańska.

W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie klas III odwiedzili Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Z zaciekawieniem obejrzeli seans pt. „Opowieści o gwiazdach i gwiazdozbiorach”. Pan Sebastian Sobierajski opowiedział też jak to się dzieje, że jest dzień i noc oraz o zmianach pór roku. Po powrocie do szkoły dzieci z klasy III b wykonały techniką sgraffito prace plastyczne o tym, jak wyobrażają sobie kosmos.
Opracowała p. Aneta Ćwiertnia