Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

Wakacje
Przejdź do treści
Październik
Odbył się XIV rajd pieszy z okazji Święta Ziemniaka. Z naszej szkoły wyruszyło 43 uczniow i 3 panie opiekunki. Wzięliśmy udział w konkursie teoretycznym, w którym była dogrywka z udziałem naszych uczennic: Kornelii z kl. 3b oraz Laury z kl. 3a.  Niestety w tej kategorii nie udało się w rzucie ziemniakiem - 3 miejsce zajął Mikolaj Grucz z kl. 6a. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i do zobaczenia na następnym rajdzie w sobotę.
Marzena Wieczorek

Nasza szkoła brała udział w Miedzyszkolnych rozgrywkach  o Mistrzostwo Miasta Grudziadz. Nasze dziewczyny graly 3mecze ze Sp nr12 wygrałyśmy 3-0,ze SP nr 16 wygrałyśmy 2-1 i ze SP nr 18 zremisowałyśmy 1-1. W środe gramy o 1 miejsce w finalach. 
Trzymajcie kciuki.
Marzena Wieczorek
4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. W godzinach 16:00-17:00 na boisku szkolnym spotkali się uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi pupilami. Wybieraliśmy najładniejsze, najgrzeczniejsze zwierzę, oraz zwierzątko o najładniejszym imieniu. Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom za tak liczne przybycie oraz za karmę i koce, które przekażemy do schroniska w Węgrowie. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski
Mrzena Wieczorek
"Światowy Dzień Zwierząt"
Materiał udostępniony dzieku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 04.10.2016r.
Nasza szkoła grała o 1 miejsce w Mistrzostwach Miasta Grudziądza. Niestety przegrałyśmy ze SP nr 7 i zajęłyśmy 2 miejsce. Jesteśmy w zawodach wojewodzkich, ktore odbędą się 17 listopada. Serdecznie gratuluje ;)

Marzena Wieczorek

Tabliczka mnożenia

Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień z Tabliczką Mnożenia, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości.
Z tej okazji nauczyciele matematyki przeprowadzili konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia poszczególnych klas. Oto zwycięzcy:
KLASY IV: Kacper Fajkowski, Weronika Soboczyńska, Zuzia Chabros;
KLASY V: Maja Szczepańska, Wiktor Schidt-Ratkowski;
KLASY VI: Michał Rutkiewicz, Wiktoria Hamelska

Krzysztof Janikowski

Dzień Papieski

Rajd Wojska Polskiego

Dnia 8.10.16r., odbył sie rajd pieszy, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Wszystkim dziękujemy za udział.

Marzena Wieczorek
2 października zakończył się tegoroczny projekt edukacyjny „BohaterON–włącz historię!”, w którym po raz pierwszy wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Projekt, pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego, miał na celu promowanie postaw patriotycznych i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Od 3 sierpnia  można było wysłać bezpłatną kartkę i powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę. Tegoroczna „Kartka dla Powstańca” jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Bohaterom Powstania Warszawskiego podziękowali uczniowie kl. 4a, 5a, 6a, 6b z p. M. Szkudlarek, K. Miechowiecką i B. Magierą. 

Beata Magiera
 
Światowy Dzień Uśmiechu

7 października po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu wymyślony przez artystę - Harvey'a Balla, który w 1963 roku stworzył “smiley'a” - słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle, symbol dobrej woli i radości.
Dzień Uśmiechu nie ma stałej daty, zawsze jest nim pierwszy piątek października.
Pomysłodawcami obchodów tego sympatycznego święta w naszej szkole były nauczycielki: M. Szkudlarek, K. Miechowiecka i B. Magiera.
Specjalnie na ten dzień została przygotowana tablica z optymistycznymi hasłami, a uczniowie klasy 4a i 5a rozdawali wszystkim uczniom i nauczycielom naklejki - znaczki żółtej, uśmiechniętej buźki.

Beata Magiera  
Pasowanie na ucznia SP3

 
„Ja, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Janusza Korczaka w Grudziądzu, ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…” – takimi słowami rozpoczęli swoje ślubowanie nasi pierwszoklasiści. Uroczystość odbyła się 14 października 2016 roku w sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor Szkoły – Pani Teresa Kessler,  symbolicznie ogromnym, wiecznym piórem przypieczętowała włączenie dzieci  z kl. 1a i kl. 1b w poczet uczniów naszej szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej

 
14 października 2016 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, na którą zaproszeni zostali wszyscy pracownicy szkoły, przedstawiciele uczniów, rodzice, a także emerytowani nauczyciele. Uroczystość przygotowali wychowawcy klas czwartych – pani Krystyna Miechowiecka, pan Tomasz Lewandowski oraz opiekun zespołu wokalnego z naszej szkoły – pan Artur Lewandowski.
Bezpieczna droga

W szkole odbył sie apel o bezpieczeństwie, który przygotowaly dzieci z klasy 2b oraz 5b pod kierownictwem M. Opas oraz M. Wieczorek. Tytuly historyjek  "Gdy przy światłach chodzę jestem bezpieczny na drodze".
"Nosze odblaski i chodzę tylko po zebrach w paski".
Kiedy jestes w domu nie otwieraj nikomu.

Małgorzata Opas i Marzena Wieczorek
Rajdu na orientacje

Sobota a nasze dzieciaki dzielnie od godziny 7 rano czekały na rozpoczęcie rajdu na orientacje. Spod szkoły udaliśmy sie na dworzec PKP gdzie wsiedliśmy do pociągu. Tak zaczęła się nasza wyprawa. ...

Marzena Wieczorek
Spacer 2c

Jesienny spacer drugoklasistów w odblaskowych kamizelkach z logo szkoły.

Emilia Grotkowska
Dnia 27 X klasy 1b i 2a wraz z wychowawcami wybrali sie na cmentarz. Odwiedziliśmy groby żołnierze poległych w czasie II wojny światowej. Uczniowie dowiedzieli się sie tez wiele na temat zwyczajów związanych ze swietem Wszystkich Świętych i Dniu Zaduszanym. W ciszy i zadumie dzieci zapalały znicze. Złożyliśmy, również hołd znanemu sportowcowi Bronisławowi Malinowskiemu naszemu olimpijczykowi przybliżając uczniom jego osiągnięcia.

Marzena Wieczorek
Święto Dyni

W piątek 28.10.2016 r. odchodziliśmy w szkole Święto Dyni. Z tej okazji zorganizowany został przez opiekunkę Samorządu Uczniowskiego - panią Marzenę Wieczorek, a także panią Aleksandrę Tobolską konkurs pn. „Najpiękniejsza dynia”, w którym wzięli udział uczniowie klas I – VI. Prace konkursowe, wystawione w holu szkoły, były bardzo pomysłowo i starannie wykonane. Wśród nich królowały wszelkiego rodzaju szczerbate postacie i stworki. Okazało się jednak, że z dyni można też wyrzeźbić i stworzyć zarówno postacie czarownicy i króla, jak i karetę, tygrysa, kota i wiele innych.
 
Wyniki konkursu:
I miejsce – Jakub Czajkowski kl. 1a
II miejsce – Natalia Witkowska kl. 1b
III miejsce – uczniowie kl. 3c
 
Wyróżnienia:
Justyna Wysocka kl. 3a
Agata Umińska kl. 2a
Piotr Hausmann kl. 3a
Filip Zaklikowski kl. 3b
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym uczniom.
W dniu 26.10. 2016r. odbył się etap szkolny konkursu przedmiotowego z przyrody. Uczestniczyło w nim ośmioro uczniów. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 25.02.2017r. w  ZSO NR 5 zakwalifikowała się uczennica  klasy VI a Wiktoria Hausmann.

Wiktorii gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w kolejnych etapach konkursu.

Opiekun: mgr K. Stawecka
 
Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treści i błędy w nadesłanych przez autorów tekstach.
Wróć do spisu treści