PAŹDZIERNIK
W dniu 2-3.10.2019 roku odbyły się zawody o Mistrzostwo Miasta Grudziądza w unihokeju dziewcząt. Ostatecznie dziewczęta naszej szkoły zajęły 4 miejsce. Gratulujemy.
W dniu 05.10.2019 roku nasza 3 wzięła udział w XIX rajdzie pieszym "Szlakiem wojska polskiego II Rp". Komandorem rajdu oraz organizatorem była Sp nr 5, Pani E. Dziennik. W konkursie o wojsku polskim wzięły udział L. Brochocka oraz J. Budysz, które zajęły zaszczytne II miejsce, serdecznie gratulujemy i zapraszamy na rajdy piesze. Opiekunami były M. Wieczorek oraz E. Umerska.
5 października w całej Polsce obchodziliśmy Noc Bibliotek. Do gmachu głównego Biblioteki Miejskiej wybrali się uczniowie klasy 8b. Mogli wejść do każdego zakamarka biblioteki. W czytelni naukowej spotkali się fani planszówek a w czytelni dziecięcej fani zabaw. Wzięliśmy udział w spektaklu Teatru Rodzinnego, pt.: Opowieść o naszym miasteczku. Jakie było nasze zdziwienie gdy zobaczyliśmy wśród aktorów naszą wychowawczynię z trzeciej klasy. Noc Bibliotek to bardzo ciekawa impreza, warta polecenia innym.
W dniu 4 X 2019 r. uczniowie klasy III a, korzystając z darów jesieni, wykonali kolorowe lampiony. Sala lekcyjna zamieniła sie na chwilę w "Barwny Dom Pani Jesieni".
W dniu 8 października 2019 r. dzieci z klas I – III obejrzały spektakl o warzywach, które zrobiły Wielki Muzyczny Show z wykorzystaniem tekstów Jana Brzechwy. Przedstawienie pt. "Brzechwa w piosenkach" przygotował Teatr Fabryka Kultury z Katowic.
W dniu 9 października uczniowie klas III a i III b odwiedzili Miasteczko Ruchu Drogowego. Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Poruszały się po ścieżkach rowerowych jako rowerzyści, byli kierowcami "pojazdów" lub pieszymi. Na zakończenie bawiły się na kolorowym placu zabaw mieszczącym się obok MRD
W dniu 8-9.10.2019 roku w Sp nr 7, zostały rozegrane zawody w unihokeja dziewcząt klasy 4-6 o Mistrzostwo Miasta Grudziądza.
Nasze dziewczyny zagrały pierwszy mecz z Sp 18, gdzie wygrały 2:0, natomiast z Sp nr 7 przegrały 0:1, tym samym wywalczyły sobie awans do finału o miejsce 3 lub 4. W dniu 9.10.2019 roku przegrały w karnych i tym samym zajęły IVmiejsce, serdecznie gratuluję opiekun M. Wieczorek
PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ