Marzec
Dnia 4 marca 2017r., nasza szkoła wzięła udział w XLVIII rajdzie pieszym "  Grudziądz wolny". Trasa naszego marszu to: Sp nr 3- Owczarki - Grabowiec _  Wielkie Lniska  - Franciszkowo - Fort "Dąb" - SP nr 3. Zabawa była przednia jak  widać na zdjęciach, pogoda dopisała, szkoda tylko, że słoneczko tak mało się  pokazywało
, ale co najważniejsze  zajęliśmy I miejsce w konkursie "Grudziądz wolny" w składzie: Lena Bajor kl. 4a,  Wiktoria Stachowiak kl. 5b oraz Artur Jankowski kl. 4a. Jeszcze raz  gratuuuuuulujemy. Do zobaczenia na trasie.

8 marca 2017 r. z okazji Święta Kobiet odbyło się w naszej szkole spotkanie z emerytowanymi nauczycielami. Była to świetna okazja do wspomnień i refleksji o dalszej i bliższej historii szkoły, przyjaźniach, uczniach. Podczas wizyty Pani Dyrektor Teresa Kessler wręczyła gościom zaproszenia na uroczystość 125 – lecia istnienia naszej placówki. Czas upłynął w miłej atmosferze.

Opracowanie: M. Szkudlarek, A. Ćwiertnia

„Złość – przyjaciel, czy wróg?” to tytuł pogadanki, w której wzięli udział uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Przeprowadzili ją  14.03.2017 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Opracowanie: A. Ćwiertnia
Nocne czytanie II

Mity greckie greckie mity to jest temat znakomity. Nie norweskie ani szwedzkie ale mity, mity greckie" - motywem przewodnim II Nocnego czytania w Trójce była mitologia grecka. Czytaniu towarzyszyły zajęcia plastyczne. Uczestnicy opowiadali o swoich ulubionych lekturach. Panie czytały książkę z naszej szkolnej biblioteki: Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona Ricka Riordana. Na koniec obejrzeliśmy film Asterix i Obelix na olimpiadzie (w Grecji oczywiście). W imprezie brało udział 30 śmiałków i panie: Marzena Wieczorek, Emilia Grotkowska, Aleksandra Tobolska.
Klasa I A
Zabawy na placu zabaw - skakanie, zjeżdżanie, wspinanie, huśtanie,  przechodzenie przez tor przeszkód:  rozwijanie sprawności ruchowej, aktywności  fizycznej, ćwiczenie równowagi, koordynacji oraz precyzji ruchów.

Dnia 25 marca 2017r., nasza SP nr 3 ( w składzie 30 uczestników oraz 3  opiekunów: Ewa Umerska, Anita Postójska oraz Marzena Wieczorek) wzięła  udział w  XVI rajdzie pieszym "Gwiażdzisty" - szlakiem Kopernika oraz XVIII "Powitanie  wiosny". Pogoda nie za bardzo nas rozpieściła, ale za to na koniec przy  ogłoszeniu konkursu całkowicie byliśmy już rozgrzani. Nasza dwójka z kl. IV-VI  zajęła 3 miejsce ( Sara Abassi oraz Damian Chabros), natomiast dwójka z klas  III  (Laura Brochocka i Weronika Grużlewska) zajęły II miejsce. To jeszcze nie  koniec nagród, ponieważ I miejsce otrzymał Oskar Pokora z kl. I a, dla  najmłodszego uczestnika rajdu. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Do  zobaczenia na następnym rajdzie.
Nasza szkoła przystąpiła do przedsięwzięcia czytelniczego Wielka Liga  Czytelników. Patronuje WLC Ministerstwo Edukacji Narodowej, miasto Katowice,  Uniwersytet Śląski i wiele innych instytucji. Chodzi oto aby czytać. Czytać  książki. Każdy musi przeczytać 10 książek i rozwiązać do nich testy. Wszyscy,  którzy oddali 10 testów musieli jeszcze przeczytać Chatkę Puchatka i rozwiązać  test eliminacyjny. W naszej szkole, w kategorii klas 1-3 wzięło udział 11  uczniów, a w kategorii klas 4-6 - 6-ciu uczniów. Niestety żaden starszy uczeń  nie oddał wypełnionych testów.
Uczniowie klas 1-3 to : Paweł Słabikowski 1a, Olek Seidler 1a, Oskar  Renkiewicz 1a, Laura Brochocka 3a, Justyna Wysocka 3a, Bągalska Zuzanna 3b,  Dominika Kamińska 3b, Anna Kamińska 3b, Angelika Łazarska 3b, Martyna Koczur 3b,  Kornelia Olszewska 3b. Najwięcej punktów otrzymały: D. Kamińska, A. Kamińska, L.  Brochocka i te uczennice reprezentować będą naszą szkolę w półfinałach  (prawdopodobnie w Toruniu). Musimy dodać, że do WLC zgłosiło się 740 szkół z  całej Polski ( z Grudziądza 2 ). Uczniom i rodzicom serdecznie gratulujemy i  dziękujemy
„Pierwszaki czytają zerówce” to projekt klasy Ia propagujący umiejętność czytania uczniów klas pierwszych i zachęcający dzieci z zerówki do przyjścia w szeregi pierwszoklasistów.
Jako pierwszy młodszych kolegów odwiedził Paweł Słabikowski, który wybrał dla nich bajkę „Kot w butach”.
Po wysłuchaniu bajki dzieci wykonywały do niej ilustrację, a Paweł jako główny juror wybierał pracę, która zrobiła na nim największe wrażenie. Pierwszym zwycięzcą został Olaf.
Do następnych odwiedzin przygotowuje się już kolejny uczeń Ia.
W. Kempska
Kolejnym uczestnikiem akcji "Pierwszaki czytają zerówce" jest Aleksander Seidler, który dla młodszych kolegów wybrał bajkę "Bocian i lis". Czytanie Olka zaowocowało podobnie jak poprzednio pięknymi pracami plastycznymi.