Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

Przejdź do treści
Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treści i błędy w nadesłanych przez autorów tekstach.
Listopad
Ratusz
Dnia 04.11.2016 r. uczniowie klasy 2 a złożyli wizytę w Ratuszu Miejskim. Gościliśmy u pana Prezydenta Roberta Malinowskiego. Celem naszej wizyty było poznanie osoby sprawującej ten urząd, jak i zwiedzenie gabinetu, refektarza, sekretariatu oraz innych ciekawych miejsc. Pan Prezydent częstując nas cukierkami opowiadał o swojej trudnej pracy. Cierpliwie odpowiadał na nasze różne pytania. Dowiedzieliśmy się jakie ma marzenia, co jada na śniadanie, jakie ma hobby i wiele innych ciekawostek. W miłej i wesołej atmosferze czas szybko zleciał. Po drodze do szkoły pogawędziliśmy trochę ze znajomym Mikołajem Kopernikiem.

Opracowała tekst-Ewa Umerska , zdjęcia- Aleksandra Tobolska 
4 listopada br. w auli Zespołu Szkół Technicznych odbyła się Gala z okazji 95 – lecia Ruchu Młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Martyna Witkowska i Wiktoria Kruszyńska. Podczas uroczystości wyróżniono p. mgr inż. Krystynę Miechowiecką, która otrzymała Podziękowanie za trud włożony w opiekę nad Szkolnym Kołem Polskiego Czerwonego Krzyża w Szkole Podstawowej Nr 3 w Grudziądzu.
Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli - Albert Schweitzer
Międzyszkolny Turniej Biblioteczny to naprawdę świetna impreza, którą przygotowuje biblioteka szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 7 na Strzemięcinie. W tym roku motywem przewodnim była książka Magiczne drzewo - Czerwone krzesło. Zajęliśmy IV m-ce
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie pamięta o niej -  nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”  -  Marszałek  Józef Piłsudski
8 listopada br.  odbył się  Apel upamiętniający Narodowe  Święto Niepodległości. Wzruszający montaż słowno - muzyczny przybliżył realia sprzed 98 lat, zachęcił do refleksji nad patriotyzmem. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście:
p. Róża Lewandowska - Prezes ZNP  i  Prezes  Zarządu PCK
p. Paweł Napolski - radny UM Grudziądz


Matriał wideo zaczerpnięty ze strony CzasGrudziądza - Facebook
 
Oliwia Knoff i Klaudia Balicka
w OPP uczestniczą w XVI Koncercie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.
opiekun p. Katarzyna Zapalska
5 listopada odbył się XVII Rajd pieszy „Odzyskanie Niepodległości"
Nasza Szkoła zajęła III miejsce w konkursie wiedzy. Opiekunami rajdu były Ewa Umerska i Kasia Zapalska. 
Zapraszamy i zachęcamy do udziału w kolejnych rajdach

I stało się ...Pierwsze Nocne Czytanie w Trójce za nami !!!

Robiliśmy różne rzeczy: czytaliśmy, robiliśmy lampiony, oglądaliśmy  film, słuchaliśmy baśni Andersena, ale chyba najfajniejsze było samo  przebywanie nocą w naszej starej szkole. Wszyscy uczestnicy (a było ich  trzydziestu) zachowywali się wzorowo i nie sprawili żadnych kłopotów  paniom: Emilii Grotkowskiej, Marzenie Wieczorek i Oli Tobolskiej co  potwierdzają obie Panie Dyrektor, które nas odwiedziły nocą.
 
Konkurs plastyczny od SKO do PKO
 
 
1 miejsce - Natalia Witkowska 1b
2 miejsce - Sikorska Amelia 2a
3 miejsce - Adam Nawrocki 1b
10 listopada 2016 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Zbieramy owoce drzew leśnych”, w którym uczestniczyła też nasza szkoła. Uczniowie klas I-III SP 3 przez cały październik przynieśli 2331 kg kasztanów i żołędzi, co dało II miejsce w Grudziądzu. Indywidualnie nagrodzone zostały dzieci: Sandra Dłużewska z II a ( 562 kg ),  Kewin Wrzesiński z II a    ( 318 kg ), Piotr Hausmann z III a ( 290 kg ). W imieniu CEE dziękujemy wszystkim dzieciom, które tak aktywnie włączyły się do zbiórki kasztanów i żołędzi. Dzięki nim leśne zwierzęta będą miały zapewniony posiłek podczas zimy.
Udział uczniów koła przyrodniczego  w wycieczce dydaktycznej , zajęciach warsztatowych i pogadance tematycznej  prowadzonej na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu.

Opiekun mgr K. Stawecka
W dniu 18 listopada 2016r., nasza SP nr 3 brała udział w zawodach  wojewódzkich Unihokej dziewcząt. Reprezentacja " 3 " była dobrze przygotowana  rozegrałyśmy dwa mecze. Pierwszy zremisowany, drugi niestetyyyyyyyyyyyyyyyy  przegrany. Jednak  wszyscy jesteśmy dumni, zwłaszcza trener Marzena Wieczorek  półfinał  wojewódzki i 3 miejsce. Bravo wy
Andrzejki klas 1 - 3

 
Jest tak noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,... wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny wybierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przynieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 24 listopada, kiedy to dla klas I-III organizacją zajęły się klasy IIa, IIb, IIc z wychowawcami  oraz Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Marzeny Wieczorek od godziny 14.00 do godziny 15.30 oraz dla klas IV - VI od godziny 16.00 do godziny 18.00.
Andrzejki klas 4 - 6
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Dzieci poznały Colargola, Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona i innych misiowych bohaterów.
 
W dniu 24 listopada czworo  uczniów  Szkoły Podstawowej nr 3 w Grudziądzu Wiktoria Hamelska, Wiktoria Hausmann, Julia Zasada i Michał Rudkiewicz wzięło udział  w X Powiatowym Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół z gmin powiatu grudziądzkiego oraz terenu miasta Grudziądza. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z bardzo różnorodnych zagadnień z zakresu wiedzy przyrodniczej i ochrony środowiska, gospodarki leśnej i łowiectwa oraz znajomości geografii powiatu grudziądzkiego. Nasi reprezentacji wykazali się dużym poziomem wiedzy. Uczennice klas VI – tych: W. Hamelska i W. Hausmann uzyskały  wysoką liczbę punktów z testu  i wyróżnienia.  Gratulujemy sukcesu!
Opiekun uczniów : Krystyna Stawecka
Rajd
Wróć do spisu treści