Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

Wakacje
Przejdź do treści
LISTOPAD
5 listopada w klasach VI-VIII odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem pogadanki w klasach VI był "Grooming czyli uwodzenie dzieci przez Internet." Dzieci często szukają w sieci nowych przyjaciół i nie zdają sobie sprawy, że osoba po drugiej stronie może mieć złe intencje. Wierzą w słowo pisane: jeśli ktoś napisał, że jest w tym samym wieku, ma te same zainteresowania i lubi dziecko, to tak właśnie jest. Podają również wiele prywatnych danych. Publikują zdjęcia, na których wyraźnie je widać, udostępniają swój adres e-mail, a nierzadko również numer telefonu i adres zamieszkania lub szkoły, do której chodzą. Łatwo można je przez to znaleźć w świecie rzeczywistym. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom jakie zagrożenia niesie nieodpowiedzialne zachowanie w sieci. W klasach VII-VIII tematem pogadanki był "Terroryzm-zagrożenie współczesnego świata."Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz film, jak zachować się na wypadek ataku terrorystycznego.   M.Han
Dzielimy się z naszymi kolegami. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zebraliśmy dla naszych kolegów z Domu Dziecka ubrania i zabawki. Mamy nadzieję, że im się przydadzą . Pozdrawiamy - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 ;)
W dniu 6 października 2018r., klasa 7b uczestniczyła w zajęciach poświęconych życiu sowy. Dowiedzieliśmy się, że sowy to bardzo tajemnicze zwierzęta, wokół, których wyrosło wiele przesądów. Obecnie wiemy, że są to zwykłe przesądy nie mające z prawdą nic wspólnego. Opiekun M. Wieczorek oraz A. Tobolska
 
9 listopada 2018 roku odbył się apel z okazji STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Damian Chabros i Jakub Jakubiak z klasy 8a wzięli udział w międzyszkolnym konkursie  historycznym Drogi do wolności org. przez I LO. Konkurs był bardzo trudny. Obejmował okres od powstania styczniowego do ukształtowania granic Polski po pierwszej wojnie światowej. Chłopcy zajęli trzecie miejsce (na 13 drużyn). Brawo chłopcy!!! Opiekun Aleksandra Tobolska.
W dniu 10 listopada 2018r., uczniowie naszej 3 wzięli udział w XXIX rajdzie pieszym „Odzyskanie niepodległości”. Do konkursu zostali wybrani uczniowie z kl. I – III M. Kalinowski i A. Jankowski a z kk. IV – VIII P. Wardulinska oraz L. Brochocka. Uczennice z naszej szkoły klas 4-8 zajęły II miejsce, bravo😉, jeszcze raz serdecznie gratulujemy życzymy dalszych sukcesów. Opiekunowie M. Wieczorek, A. Postojska oraz E. Umerska. Zapraszamy na ostatni rajd podsumowujący ok. 10 grudnia 2018
 
17 listopada 2018 roku odbył się kolejny turniej szachowy, w którym brali udział Michał Rudkiewicz, Damian Obermiller, Damian Chabros i pierwszy raz w swoim życiu Jakub Daroszewski z klasy 2.  Gratulacje
Z nocy  16 na 17  listopada 2018 r., uczniowie naszej "3" uczestniczyli w IV nocnym czytaniu pt, "Niepodległa". Uczniowie rozpoczęli nocne czytanie o godzinie 20:00 a skończyli o godzinie 7:00 rano. Uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach zapisanych w harmonogramie, jak się okazało hitem było szukanie liter po szkole, które utworzyły dwa hasła: Piłsudski oraz Pruszyński uczniowie po przeczytaniu przygotowanych informacji musieli opowiedzieć o w/w osobach ciekawostek z ich życia. Dużo zabawy i uśmiechu sprawiło malowanie symbolu narodowego Naszego Godła - rękoma. Zabawa się udała, już uczniowie pytają o następne nocne czytanie. Dziękujemy, że tak się podobało: opiekunowie to M. Wieczorek oraz A. Tobolska.
21.11.2018r. podczas uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9,  uczennice naszej szkoły odebrały nagrody za udział w Konkursie Literackim ,,Życzliwie o Polsce”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów Marcie Mosiołek za zajęcie I miejsca, Angelice Łazarskiej za zdobycie  II miejsca oraz Laurze Kurzyńskiej za otrzymanie wyróżnienia.  
             Anna Kuchta, Beata Magiera, Maria Szkudlarek.
Andrzejki to wieczór wróżb obchodzony w wigilię imienin świętego Andrzeja. Z tej okazji w czwartek, 29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się oczekiwana przez uczniów DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA. Najpierw bawiły się dzieci z klas I – IV, a od godziny 16.00 uczniowie z klas V – VIII. Nie zabrakło wróż andrzejkowych. Dzięki Wróżkom i Wróżbitom z klasy VI, VII i VIII można było się dowiedzieć, co przyniesie przyszłość. Przy świetnej muzyce, którą przygotował p. Artur Lewandowski, wszyscy fantastycznie się bawili.
Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treści i błędy w nadesłanych przez autorów tekstach.
Wróć do spisu treści