Zajęcia edukacyjne w CEE.
Klasa VI b  wzięła udział w ciekawych zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej pt. " Praca leśnika" . Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca leśnika,  gdzie można zdobyć odpowiednie wykształcenie,aby nim  zostać. Obejrzeli filmy edukacyjne o wycince drzew, o mieszkańcach lasu a także dowiedzieli się jak  zachować się w kontaktach ze zwierzętami. Na zakończenie uczniowie odwiedzili zwierzęta mieszkające na terenie CEE. Najsympatyczniejszy okazał się dzik Basia 😉
5 grudnia 2019 roku odbył się występ zespołu wokalnego w ramach corocznej imprezy na Rynku Głównym w Grudziądzu z okazji Jarmarku św. Mikołaja. Uczennice zaśpiewały piosenki świąteczne, do których akompaniowały uczestniczki zespołu instrumentalnego. Po występie dziewczyny już myślą o przyszłym roku. Artur Lewandowski
W dniu 7 grudnia odbył się trzeci turniej z cyklu Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych. Szkołę reprezentowali
Marcel Marciszewski i Oskar Schulz. Gratuluję i życzę sukcesów.
W dniu 7 grudnia 2019 roku, Nasza Trójka wzięła udział w XXVII rajdzie pieszym "Zakończenie sezonu 2019".
Pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała padał deszcz ale daliśmy radę, jesteśmy dzielni. W podsumowaniu SP nr 3 zajęła zaszczytne V miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspaniały rok wspólnego maszerowania. Do zobaczenia na trasie. Opiekunowie E. Umerska oraz M. Wieczorek
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
W dniu 13.12.2019 roku, nasi uczniowie wzięli udział w quizie oraz  konkursie plastycznym pt" Nie pal przy mnie proszę " wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Opiekunami były K. MIECHOWIECKA, M. OPAS oraz
M. WIECZOREK
MIKOŁAJKI
W dniu 6 grudnia 2019r. uczniowie z klas III a i III b wraz z wychowawczyniami A. Ćwiertnią i M. Urbańską, wybrali się na Rynek Miasta, gdzie wśród pięknych dekoracji, oglądali Mikołajkowy Jarmark, śpiewali i tańczyli w rytm świątecznych piosenek, które na scenie wykonywały zespoły muzyczne. Dzieci spotkały się także z Mikołajem, w którego wcielił się prezydent miasta - Maciej Glamowski. Wraz z innymi radnymi obdarowywał on dzieci słodkościami.
Po powrocie do szkoły, na dzieci czekała kolejna atrakcja. Pani Dyrektor Wioleta Kempska jako „Pani Mikołajowa”, poczęstowała uczniów świątecznymi cukierkami.
WYCIECZKA KLAS III DO FABRYKI BOMBEK
W dniu 16 grudnia 2019r. dzieci z klas III a i III b pod opieką swoich wychowawców p. A. Ćwiertni i p. M. Urbańskiej, udały się autokarem do Fabryki Bombek „Sopel” w Bydgoszczy. Poznały tam technikę ręcznego wykonywania ozdób choinkowych. W miejscowym muzeum z zachwytem obejrzały świąteczne dekoracje produkowane w fabryce od początków jej istnienia. Uczniowie mieli też możliwość samodzielnego ozdabiania bombek, które zabrali na pamiątkę do domu.
JASEŁKA 2019

Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w nagraniu pastorałki grudziądzkiej. W projekcie tym wzięły udział Oliwia Bągalska klasa II, Zuzanna Bągalska klasa VI b i Klaudia Fischer klasa VI b. Bardzo dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.