ROZPOCZĘCIE ROKU SZKLNEGO

2 września 2019 r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/20. Uczniów klas I – III zgromadzonych na holu szkoły przywitała pani dyrektor Wioleta Kempska, która przypomniała o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnie serdecznie zostali powitani PIERWSZOKLASIŚCI. Nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu dzieci z klas III a i III b, pod opieką p. Anety Ćwiertni oraz p. Marzeny Urbańskiej. Uczniowie klas IV- VIII spotkali się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

W dniu 3 września 2019r. w szkole odbyło się szkolenie przeciwpożarowe.
Po raz szósty nasza szkoła włączyła się w akcję ogólnopolską Narodowe Czytanie. W tym roku przyszła kolej na polskie nowele. My wybraliśmy "Katarynkę" Bolesława Prusa. Czytanie poprzedzone było krótkim filmem z Festiwalu Kataryniarzy i przedstawieniem sylwetki autora.
W środę, 11 września 2019 r., uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą p. Anetą Ćwiertnią, odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej. Wzięli udział w zajęciach pt. „Warstwowa budowa lasu”. Poznawali różnorodne gatunki drzew, grzybów oraz owoców leśnych. Z tarasu widokowego dzieci obserwowały daniele mieszkające w CEE, a później wykonywały prace plastyczne związane z tematem zajęć. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia.
W dniu 14 września 2019 roku nasza Sp nr 3, brała udział w XXX rajdzie pieszym "Pamięci września 1939".
ZAJĘCIA W CENTRUM EDUKACJI PRZECIWPOŻAROWEJ „OGNIK”
W dniu 17 września 2019 r. uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią p. Anetą Ćwiertnią odwiedzili Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik”. Podczas zajęć zapoznawali się z pracą strażaka, zagrożeniami pożarowymi czającymi się w pokoju, kuchni czy łazience. Dzieci przypomniały sobie także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nad wodą, zarówno w porze letniej jak i zimowej. Zobaczyły, jakich zniszczeń dokonuje pożar w lesie. Na zakończenie wcieliły się w strażaków i odbyły wirtualną jazdę strażackim samochodem do pożaru.
ZAJĘCIA W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
„Mrówka –mały pożyteczny owad” to temat zajęć, w których w dniu 18 września 2019 r. w CEE uczestniczyły dzieci z klasy III a. Zobaczyły budowę mrówki na dużym modelu, poznały podział rodziny mrówek oraz dowiedziały się jakie znaczenie i funkcje pełni mrowisko w lesie.
Wprowadzenie polityki klimatycznej opartej na aktualnych stanowiskach naukowców, ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego przez polski rząd, a także wprowadzenie kompleksowej edukacji dotyczącej klimatu i tego, jak wpływają na niego ludzie, już od najmłodszych lat - oto niektóre postulaty uczestników Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którzy demonstrowali 20 września na ulicach kilkudziesięciu polskich miast. Naszym uczniom także nie jest obojętne co dzieje się z naszym powietrzem, wodą i przyrodą.
A. Tobolska, M. Kwiatkowska
W dniu 28 września 2019 roku, nasza 3 wzięła udział w 38 biegi im. B. Malinowskiego. Z naszej szkoły wzięło udział, uczestniczących w biegu 71. Reszta uczniow kibicowala biegaczom. Co roku towarzyszy nam maksyma" Trzeba nam zawsze w górę iść choć nieraz neka życie, a jesli w końcu przyjdzie paść, to zawsze paść na szczycie".