MARZEC
W dniu 3.03.2020r. w naszej szkole odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu opowiadania bajek „Dawno, dawno temu…” pod hasłem „Bajanie - rymowanie”. Przedstawiciele grudziądzkich szkół podstawowych z klas I – III opowiadali wybraną przez siebie rymowaną bajkę lub baśń. Konkurs wygrała uczennica naszej szkoły, Zofia Olszewska, z klasy III a, która zaprezentowała bajkę pt. "Pani Twardowska". Ona również zdobyła nagrodę publiczności. II miejsce zajęła Agata Wolska z SP 21, opowiadała "Bajkę o sowie i myszy". Trzecia była Katarzyna Stępor z SP 15, która przedstawiła bajkę pt. "Przepraszam smoku".
Organizatorkami konkursu były: p. Aneta Ćwiertnia, p. Marzena Urbańska i p. Ewa Umerska, a piękną dekorację wykonała p. Monika Wiśniewska.
W dniu 7 marca 2020 roku nasza 3 wzięła udział w rajdzie pieszym, pt. Grudziądz wolny. Następny rajd poświęcony Pamięci gen. Tadeusza" Bora" Komorowskiego. Serdecznie zapraszamy. Opiekun E. UMERSKA