WRZESIEŃ
Rozpoczął się rok szkolny. Paulina Pyrzewska, nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego poprowadziła apel, na którym pani dyrektor Teresa Kessler przywitała wszystkich, a w szczególności  nowych uczniów naszej szkoły.  Usłyszeliśmy miłe słowa na początek roku szkolnego od naszego proboszcza księdza prałat Stanisław Andrika. Zobaczyliśmy część artystyczną, którą przygotowali uczniowie klas trzecich, pod kierunkiem pań: Janiny Radomskiej i Ewy Umerskiej.
W sobotę 8 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Grudziądzu pod opieką nauczycielek (Beaty Magiery i Marii Szkudlarek), jak co roku, brali udział w akcji Narodowego Czytania. Spotkanie odbyło się w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu.
Tym razem zgromadzeni goście wysłuchali fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w wykonaniu absolwentek oraz uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu, a także reżysera Krzysztofa Rotnickiego oraz pana Marka Wachonina.
Na zakończenie można było otrzymać okolicznościowe stemple we własnym egzemplarzu „Przedwiośnia”.
W dniu 15 września odbył się rajd pieszy Pamięci września 1939. Nasza trójka wygrała w tym dniu konkurs, jednak nie było łatwo trafiła się dogrywka. Dzięki wiedzy uczniów zajęliśmy super miejsce wszystkim jeszcze raz gratulujemy zapraszamy na następny rajd pt. „ Święta ziemniaka”. Opiekunami byli Pani A. Postojska raz P.K. Szkudlarek😉

Dnia 22 września 2018 r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Szkolny Turniej Szachowy organizowany przez UKS ROTMISTRZ Grudziądz i Klub Centrum Szkolenia Logistyki. Miło poinformować, że uczeń klasy VIII a Michał Rudkiewicz zajął 2 miejsce w kategorii klas 4 - 8. Również nie można zapomnieć o drugim uczestniku z naszej szkoły Damianie Obermillerze, dla którego był to pierwszy turniej. Gratulacje i podziękowania za reprezentowanie naszej szkoły w turnieju.
opiekun Artur Lewandowski
W dniu 22 września nasza 3 wzięła udział w rajdzie pieszym „Święto ziemniaka. Trasa rajdu przebierała następująco Flisak-Os.Kopernika-Os. Strzemiecin-lasek rudnicki-Stal klub sportowy w Mniszku. Braliśmy udział w konkursie wiedzowym i tak 1miejsce w kategorii klas 4-8 zajęli J. Malinowska i F. Zieliński a w kategorii klas 1-3 i pięknie bo po dogrywce 2 miejsce zajęli M.Kruczkowska i M. Kalinowski. Wszystkim dziękuję oraz gratuluje. Zapraszam na następny rajd, który odbędzie się 6 października. Opiekunami byli M. Wieczorek, A. Postojska oraz A. Tobolska
W dniu dzisiejszym tj. 24 września 2018r., odbyły się czwartki La na stadionie Olimpii. Pomimo brzydkiej pogody nasi uczniowie nie zawiedli i zdobyli medale, brąz na 600m D. Witkowska, złoto na 600m N. Klimek oraz w biegu na 1000m. złoto dla M. Ormanowski. Opiekunowie M. Wieczorek oraz P. Liczmanski wszystkim gratulujemy.
Apel z okazji Europejskiego  Dnia Języków Obcych.   Międzynarodowe święto obchodzone jest   corocznie w dniu 26 września, zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności  w komunikacji werbalnej.  Podczas Apelu uczniowie szkoły w różnych dialektach prezentowali m.in.: skecze, dialogi oraz zdolności wokalne.
29 września – sobota:  udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka  w 37 edycji Międzynarodowego  Biegu Ulicznego im.  Bronisława Malinowskiego.  Zawody   sportowe rozpoczęły się  na Stadionie Olimpii  przy ul. Piłsudskiego.
Wystawa edukacyjna: Focus Pobudza Neurony- Było sobie życie
29 września 2018 r. klasy II a, II b i III b odwiedziły w CH Alfa wystawę edukacyjno – rozrywkową pt. „Było sobie życie”. Kino cyfrowe, fantomy organów człowieka, interaktywny szkielet ludzki, laboratorium medyczne, to atrakcje przygotowane w ramach wystawy . „Focus pobudza neurony”. Dzieci wybrały się razem z bohaterami filmu ""Było sobie życie"" w fascynującą wyprawę do wnętrza ludzkiego organizmu. Na terenie interaktywnego centrum dzieci w formie zabawy zapoznawały się z zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii, anatomii człowieka i genetyki.