Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

Wakacje
Przejdź do treści
MAJ
Konkurs plastyczny "Bezpieczni w sieci"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim konkursie plastycznym pt."Bezpieczny w sieci" organizowanym przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Miło nam jest poinformować, że I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła uczennica klasy 4b Zuzanna Jankowska. Natomiast III miejsce w kategorii dzieci klas I-III zdobyła Zofia Olszewska uczennica Ia. Ponadto w konkursie wzięli udział następujący uczniowie: Witkowska Natalia kl. II b, Wolant Martyna kl. III c, Szczęśniak Dominik kl. VI b, Wyłupska Daria kl. V b,Stręk Paweł kl. IV b,Szamszur Mateusz kl. IVb, Cackowska Oliwia kl. IV b, Witkowska Dominika kl. V b, Garczyńska Weronika kl. Va, Runkowska Amelia kl. IV b, Kamińska Anna kl. IVb, Kowalski Igor kl. VII b, Kaniecki Maksymilian „0. Opiekunkami wszystkich uczniów z klasy 4b oraz Natalii i Dominiki Witkowskich były panie pedagog Małgorzata Han i Anita Postójska. 10 maja o godz. 16.00 nastąpi podsumowanie i wręczenie nagród. Wszyscy biorący udział w konkursie zaproszeni są do CPDiPR ul. Śniadeckich 6a.
 
Wyjście do kina klas I-III
 
4 maja 2018r. uczniowie klas I-III byli w kinie "Helios" na seansie filmowym pt. "Luis i obcy". Film bardzo się wszystkim podobał, było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Najmłodsi "trójkowicze" spędzili przyjemnie piątkowe przedpołudnie.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim konkursie plastycznym pt."Bezpieczny w sieci" organizowanym przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. 10 maja w Poradni Rodzinnej nastapiło uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów. Był także słodki poczęstunek. I miejsce zajęła Zuzanna Jankowska z klasy 4b, III miejsce Zosia Olszewska z klasy 1a. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !  M.Han
 
7AB na dwudniowej wycieczce
do Warszawy
 

Manufaktura Cukierków
Stare Miasto
Stadion Narodowy
Polskie Radio
Łazienki Królewskie
Pałac Kultury

Wszystko wskazuje na to, że za rok będzie trzeba pojechać na dłuższą wycieczkę ;)
 
 
 
 
 
 
W sobotę 12 maja 2018 r. uczennice Wiktoria Hausmann i Wiktoria Krause reprezentowały szkołę w konkursie wokalnym organizowanym przez GCK w Grucie. Repertuar do konkursu musiał być wybrany spośród kompozycji Jarosława Kukulskiego. Wiktoria Krause zakwalifikowała się do ścisłego konkursu, który odbędzie się 2 czerwca 2018 r. Wiktorii Krause życzę powodzenia, a Wiktorii Hausmann bardzo dziękuję za udział i godne reprezentowania szkoły. Lewandowski Artur - opiekun
9 maja obchodzimy w Dzień Unii Europejskiej z tej okazji uczniowie klas 6-7 wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o UE. Pierwsze miejsce zajęli Z. Gronowska i D. Chabros, drugie miejsce J. Jakubiak i W. Szmidt a trzecie P. Suszyński. Konkurs przygotowały panie Monika Filińska i Aleksandra Tobolska. Gratulujemy!
Dzisiaj w naszej szkole zrobiło się dosłownie niebiesko, a to za sprawą przypadającego 15 maja Święta Polskiej Niezapominajki, symbolu pamięci i miłości. W tym dniu pamiętajmy o ochronie i zachowaniu różnorodności biologicznej naszego kraju, o ekologii, a także o bliskich nam osobach, które kochamy, szanujemy i lubimy.
Z tej okazji składamy życzenia naszym przyjaciołom, znajomym, sympatykom oraz wszystkim Zosiom, które dzisiaj obchodzą swoje imieniny. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
Z pozdrowieniami
- cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 💐💐
W dniu 14 i 15 maja 2018r., klasy piąte i szóste naszej szkoły SP nr 3, brały udział w wycieczce szkolnej do Warszawy. Program wycieczki to:
- zwiedzanie Muzeum Techniki w Otrębusach,
- Grób Nieznanego Żołnierza , w tym zwiedzanie Starówki: Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Małą Syrenkę, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, stadion Narodowy,
- Zoo,
- zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej: Ogród Botaniczny na dachu,
- spacer po Starym Mieście:
Trakt Królewski, Pałac Prezydencki oraz fontanny na Podzamczu.
W drugim dniu rozpoczęliśmy wycieczkę spacerem po Parku Łazienkowskim, Pałac na wodzie Stadion Legii oraz sklep kibica, Sejm oraz Aleje Ambasad, następnie:
zwiedzaliśmy Pałac kultury i Nauki oraz zwiedzanie Cmentarza Powązkowego. Zdjęcia oddają wszystko, zabawa była przednia.
16 maja w SP 7 odbyła się 15 edycja OMNIBUSA, uczniowie naszej szkoły również  brali udział, wróciliśmy zadowoleni, gdyż Kasjan Klimek z klasy 3a zajął 4  miejsce, wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów
W dniu 17 maja 2018r., nasza Sp r 3 wzięła udział w trójboju, byli to uczniowie klas czwartych. 7 miejsce zajęły dziewczęta, chłopcy pokazali, ponieważ zajęli 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy ☺ Opiekunowie P. Liczmanski oraz M. Wieczorek
W dniu 19.05.2018r., nasza 3 przygotowała XXXVIII rajd pieszy przyjaciół lasu. Pogoda nam dopisala. Wszyscy dotarliśmy do Sp nr 3 w obrych nastrojach,a tu czekala na wszystkich rajdowców pieszych pyszna niespodzianka naleśniki ☺ 😋. Dziękujemy za udział pozdrawiamy i zapraszamy a rok, resztę dopowiedzą zdjęcia.
Turniej szachowy OPP w Grudziądzu
19 maja 2018 roku

Michał Rudkiewicz
Jakub Jakubiak
Damian Chabros
23 maja klasy 4b i 4c były na wycieczce w Biskupinie, Żninie i Wenecji. W Biskupinie zwiedzilismy Muzeum Archeologiczne. Podczas pobytu uczniowie mogli zobaczyć neolityczną wioskę, oraz zwiedzić prehistoryczne domy, w których przebywali mieszkańcy wioski. Wraz z opiekunami uczestnicy wycieczki mogli poznać dzieje przodków oraz dowiedzieć się jak funkcjonowali oni w czasach najdawniejszych. Niektórzy byli zdziwieni faktem, że ludzie mieszkali w chatach razem ze zwierzętami czy sypiali na prymitywnych łożach wyściełanych sianem. Nie zabrakło ciekawych pytań i zaskakujących odpowiedzi. Była to dla dzieci cenna lekcja historii, ale również zabawa. Uczniowie zwiedzili równiez Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Po zwiedzaniu była chwila czasu na zakup pamiątek . Bogaci w nowe doświadczenia oraz wspaniałe pamiątki wszyscy wrócili szczęśliwi z podróży w czasie.     M.Han  😎
23 maja delegacja uczniów klas szóstych: Janek Hoppe, Gracjan Kowalski, Karol Mechliński, Karol Wódkowski, była uczestnikami konferencji, która miała miejsce w auli CKU ODiDZN w Grudziądzu. Podczas spotkania uczniowie uzyskali istotne dla mieszkańców miasta wiadomości na temat lokalnych problemów zanieczyszczenia środowiska przyrodniczego. Poruszano zagadnienia dzikich wysypisk śmieci, samowolnego wypalania traw, smogu związanego z niską emisją, a także poinformowano o obowiązujących przepisach dotyczących ochrony przyrody. Ciekawostką była makieta trasy rowerowej szlakiem grudziądzkich pomników przyrody. Świetna pogoda sprzyja aktywności fizycznej, więc warto się wybrać. Zachęcamy.
Opiekun
Szkolnego Koła Przyrodniczego
K. Stawecka
DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU
Dnia 29.05 klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Biskupina. Dzieci poznały historię pieniądza, własnoręcznie wykonały monetę. Zwiedziły całą osadę
We wtorek 29 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie poświęconym Januszowi Korczakowi w Elblągu. Drużyna naszej szkoły w składzie; Dagmara Łapucha,, Wiktoria Gruzlewska,, Angelika  Łazarska Zuzanna Bągalska zajęły I miejsce w konkursie wiedzy o Korczaku. Również 2 uczennice SP3 Zuzanna Bągalska i Angelika Łazarska otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym poświęconym Januszowi Korczakowi.
Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treści i błędy w nadesłanych przez autorów tekstach.
Wróć do spisu treści