Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

Wakacje
Przejdź do treści
PAŹDZIERNIK
Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day): święto obchodzone corocznie 4 X, w dzień św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt i ekologii.  Z tej okazji uczniowie przyprowadzili swoich pupili. Na boisku szkolnym gościliśmy: ssaki, gady, płazy i ptaki.  Odbyły się pokazy tresury, konkursy i prezentacje zwierząt. Szczególnie miłym akcentem była Akcja ,,Zbiórka dla Burka”. Rodzice oraz uczniowie dostarczyli karmę i koce dla zwierząt, które zostaną przekazane do Schroniska w Węgrowie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie :)
W dniu 7 października braliśmy udział w rajdzie pieszym pt. Szlakiem wojska polskiego. Pogoda nam dopisała, humory również jak widać na załączonych zdjęciach. Następny rajd 21 października już teraz serdecznie zapraszam. Opiekun M. Wieczorek
W dniu 10.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły SP nr 3, wzięli udział w apelu pt. „Bezpieczeństwo w szkole i poza nią oraz w Internecie".
Program apelu przygotowali uczniowie klasy 6a i 6b oraz 3b pod opieką wychowawców - M. Opas oraz M. Wieczorek.
13 października 2017 r. dzieci z klas I a i I b stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Po „zdaniu egzaminu”, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie aktu pasowania na ucznia dokonała p. dyrektor szkoły Teresa Kessler. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, wzięli w niej udział nauczyciele, zaproszeni goście, rodzice i dziadkowie, przedstawiciele klas II - VII.
 
Z okazji Święta Edukacji, uczniowie klas starszych złożyli podziękowania i życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, zaproszonym nauczycielom - emerytom. Przygotowana przez nich część artystyczna została nagrodzona brawami. Każdy nauczyciel otrzymał ozdobny kotylion oraz laurkę.
Dzień Edukacji Narodowej – ślubowanie oraz pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Grudziądzu. Najmłodsi adepci oficjalnie zostali włączeni w poczet społeczności szkolnej.
 
Medale i odznaczenia państwowe i resortowe dla naszych nauczycieli !
 
        Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Na galach w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku w dniach 12-16 października rozdawał  je Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Do takich odznaczeń należą krzyże zasługi. To nagroda dla osób, które w szczególny sposób zasłużyły się dla państwa i obywateli, dokonały czynów wykraczających poza zakres ich zwykłych obowiązków. Krzyż Zasługi może być nadany także za ofiarną działalność publiczną oraz ofiarne niesienie pomocy i działalność charytatywną. Dzieli się je na trzy stopnie: złoty, srebrny i brązowy. Inną kategorią odznaczeń są Medale za Długoletnią Służbę. Przyznaje się je za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Te także dzieli się na trzy stopnie: złoty (30 lat pracy), srebrny (20 lat pracy ) i brązowy (10 lat pracy). Kolejne odznaczenie to Medal Komisji Edukacji Narodowej. Nadaje się go za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci                    i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.
 
W tym roku, wśród odznaczonych osób znalazły się panie:
 
Beata Magiera, Małgorzata Han i Janina Radomska - odznaczone Medalem Złotym za Długoletnią Służbę,
 
Marzena Wieczorek - odznaczona Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę,
 
Maria Szkudlarek i Ewa Umerska - odznaczone Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
 
Panie uczestniczyły w uroczystości miejskiej wręczenia nagród w Urzędzie Miejskim na zaproszenie Prezydenta Grudziądza w dniu 12 października oraz w uroczystości z okazji DEN w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu na zaproszenie Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w dniu 16 października 2017 r.
 Serdecznie gratulujemy!

    
W sobotę 14 października w Centrum Handlowym ALFA, odbył się Finał konkursu „Trików Piłkarskich” . Udział w konkursie brali uczniowie z wszystkich grudziądzkich szkół ale do Wielkiego Finału dostało się tylko dwoje uczestników w tym uczeń z naszej szkoły Kasjan Klimek, który uczęszcza do klasy 3A. Po widowiskowym finale, który przeprowadził Mistrz Świata Trików Piłkarskich. Krzysztof Golonka komisja wyłoniła zwycięzcę i wręczono nagrody. Uczeń naszej szkoły zajął II miejsce, otrzymał nagrodę indywidualną i nagrodę dla szkoły w postaci piłki nożnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  
                                      Katarzyna Zapalska
Dnia 17.10 klasy 2b i 3c wspólnie wybrały się na jesienny spacer. Piękna pogoda pozwoliła nam  podziwiać uroki polskiej jesieni. Dzieci zbierały kasztany i żołędzie. Stworzyły piękne bukiety z kolorowych jesiennych liści. Nie obyło się bez chwili wspólnej zabawy na placu zabaw.
 
2 października zakończył się tegoroczny projekt edukacyjny „BohaterON–włącz historię!”, w którym po raz drugi wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Projekt, pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego, miał na celu promowanie postaw patriotycznych i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Od 3 sierpnia  można było wysłać bezpłatną kartkę i powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę. Tegoroczna „Kartka dla Powstańca” jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
Bohaterom Powstania Warszawskiego podziękowali uczniowie kl. 4b, 4c, 5a, 6a wraz z opiekunami: Marią Szkudlarek, Krystyną Miechowiecką, Beatą Magierą, Anną Kuchtą i Kamillą Szkudlarek.
 
 
Beata Magiera
Dnia 18 października 2017r. grupa delegatów z SP 3 uczestniczyła w wykładzie na temat "Transplantacja. Jetem na tak."
Program:  
- „Aktywność ludzi po przeszczepie" - mgr Eugeniusz Rydel-Wiceprezes Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie".
- „Podstawy pobierania i przeszczepiania narządów od dawców żywych i zmarłych"- dr n. med. Aleksandra Woderska - Wojewódzki Koordynator Transplantacyjny Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego
w Bydgoszczy.
Wykładu wysłuchali uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Byliśmy pod wrażeniem jak dużo można zrobić dla ratowania życia.


"Zostań dawcą organów."
16 października rozpoczęły się rozgrywki o Mistrzostwo Miasta Grudziądz w piłce ręcznej dziewcząt, w których brały udział  reprezentantki SP nr 3.
Dziewczęta rozegrały trzy mecze w grupie „A”, awansując do rozgrywek o trzecie miejsce.
W  dniu 18. 10. 2017 r. odbył się mecz finałowy, w którym nasza reprezentacja pokonała SP nr 18 i zajęła zaszczytne trzecie miejsce w Grudziądzu.
Zawodniczkom serdecznie gratulujemy.
Opiekunem drużyny jest p. M. Wieczorek.☺
W dniu 28 października odbył się rajd pieszy „ Odzyskiwanie Niepodległości”. Trasa rajdu to SP nr 3 – pętla tramwajowa Tarpno – Nowa Wieś – Parski – Cytadela – Sp nr 12. W SP  nr 12 czekała na as miła niespodzianka zamiast zupy były pyszne hot dogi. Wszystkim dziękuję i zapraszam na następny rajd pieszy ☺
Dnia 26 października grupa uczniów zainteresowanych astronomią uczestniczył
a w zajęciach warsztatowych
w Grudziądzkim Planetarium.

Tematem warsztatów były "Jesienne gwiazdozbiory". O miano najlepszego walczyły trzy zespoły: Gwiazdeczki, Słoneczka i Kosmonauci. Walka została nierozstrzygnięta i nasi zawodnicy muszą spotkać się ponownie. Kiedy? - W niedalekiej przyszłości i przestrzeni.
Wszystkich najbardziej ciekawiła
"Czarna dziura???????".
Planujemy ponownie odwiedzić Grudziądzkie Planetarium.
Dnia 30.10.2017 r. w kinie Helios uczniowie klas szóstych i siódmych naszej szkoły brali udział w kolejnej edycji projektu pn. ,,Akademia Bezpieczeństwa”, wspierającego szkolne programy profilaktyczno-wychowawcze.
Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki Uzależnień i Promocji Zdrowia przed seansem filmowym opowiedzieli o swojej działalności oraz zaprezentowali scenki nawiązujące do tematu: „Uzależnienia. Jestem świadomy!”. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Policji z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, którzy przybliżyli problem uzależnień.
Święto dyni w trójce.
„Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia  tam,
dynia krąży tu i tam”.

31 pażdziernika 2017r.,  w naszej szkole podstawowej nr 3, odbyło się  "Święto Dyni". Szkoła zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor   pomarańczowy.
Uczniowie klas przygotowali wraz z rodzicami dyńki na konkurs "  Najpiękniejsza Dynia". Muszę przyznać, że rodzice są bardzo kreatywni zapewne     pomysły podsuwały dzieci, wszystkie dynie były  wspaniałe!!!!!!
Dzięki tym stworom szkolny hol zamienił się w  bajkową krainę, w której nie zabrakło: misia, bałwanka. kotka i wielu innych  magicznych postaci.
Konkurs był bardzo trudny do rozstrzygnięcia ale  udało się:
I miejsce : Dawid Koenner kl. 4c
II miejsce: Zuzanna Jankowska kl. 4b
                Zuzanna Bągalska kl. 4b
                Natalia Witkowska kl. 2b
III miejsce: Gracjan Kowalski 6a
                 Filip   Lipowski 1a
 Nagrody pocieszenia: Sandra Lewandowska kl.  2b
                                 Martyna Koczur  kl. 4b
                                  Patrycja  Bugalska kl. 2b
Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratuluję  opiekun SU
- Wieczorek M
Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treści i błędy w nadesłanych przez autorów tekstach.
Wróć do spisu treści