Omnibus 2017

4 maja 2017 r. przedstawiciele klas II i III wzięli udział w szkolnym konkursie OMNIBUS.  Wśród uczniów klas II najwięcej punktów zdobyła Iga Wiśniewska z klasy II a i ona została OMNIBUSEM klas II. Wiktor Kowalski z klasy II a zajął drugie miejsce, a Maciej Kowalski z klasy II a był trzeci.  ONIBUSEM klas III została Kornelia Olszewska z klasy III b, drugie miejsce zajął Michał Kowalski z klasy III b, trzecia była Anna Kamińska z klasy III b. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Aneta Ćwiertnia.  Zwycięzcy       z klas III Kornelia Olszewska, Michał Kowalski i Anna Kamińska w dniu 11.05.2017 r. reprezentowali naszą szkołę  w międzyszkolnym konkursie OMNIBUS w SP 7 na Strzemięcinie.  Michał Kowalski spisał się doskonale - zajął  II miejsce. BRAWO !

Opracowanie: Aneta Ćwiertnia
Rajd
"Bezpieczna droga do szkoły"
Materiał udostępniony dzieku uprzejmości TV SM w Grudziądzu - emisja 02.09.2016r.
„Zmagania z ortografią” na mecie!

Już po raz 15. uczniowie grudziądzkich szkół podstawowych brali udział w międzyszkolnym konkursie dziecięcej twórczości poetyckiej „Zmagania z ortografią”, który został zorganizowany w naszej szkole przez nauczycielki języka polskiego – B. Magierę i M. Szkudlarek. Do poetycko-ortograficznej rywalizacji przystąpiło 50 uczniów z 8 szkół. Najliczniej reprezentowali swoją szkołę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15.

Komisja konkursowa oceniała:
 ·         pomysłowość i wyobraźnię autora,
 ·         umieszczenie w treści wiersza podanych wyrazów z trudnością ortograficzną,
 ·         poprawność ortograficzną,
 ·         umiejętności literackie.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w niebywałej scenerii – na strychu SP nr 3, przysposobionym do XIX-wiecznej rzeczywistości historycznej.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Wyniki konkursu:
Imię i nazwisko uczniaSzkołaTytuł wiersza
Imię i nazwisko opiekuna
IZofia KonicSP nr 15„Bajka o Krzysiu”
Alicja Kostro-Olechowska
Lucyna Michałek
Magdalena Grodowska
SP nr 7
„Bohomaz czy piękny obraz?”
Danuta Malinowska
Weronika Zakrzewska
„Wernisaż”
Aleksandra Walczak
Ze względu na oryginalność, pomysłowość i wkład pracy włożony w opracowanie tekstów, komisja postanowiła przyznać wyróżnienia następującym autorom:
Imię i nazwisko uczniaSzkoła
Barbara Skowron
„Historia pewnego kucharza”
Barbara Radoń-Jakim

Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatorów.

Gratulujemy wszystkim autorom i życzymy sukcesów w kolejnej, przyszłorocznej edycji konkursu!

Zdjęcia i opracowanie tekstu:

Beata Magiera

Maria Szkudlarek
15 maja – Święto Polskiej Niezapominajki

„Delikatne, zadziwione,
Rosną w polu lub na łące,
W błękit nieba zapatrzone,
W słońcu kroplą rosy lśniące…”
M. Witewska, „Polne kwiaty”

„Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Obchodząc Święto Niezapominajki czcimy: miłość, pamięć, i tradycję.
Akcję zapoczątkował w 2002 roku redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski, trochę na przekór Walentynkom. Pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 roku.”
W naszej szkole Święto Polskiej Niezapominajki obchodzimy corocznie od 2004 roku. Z tej okazji odbywały się konkursy, apele, audycje.
15 maja uczniowie wszystkich klas nie zapomnieli o niebieskim elemencie stroju, m.in. wstążce, emblemacie kwiatka niezapominajki czy po prostu niebieskiej bluzce. Na holu szkoły została przygotowana tablica informacyjna przypominająca o tym niezwykłym dniu. Wszyscy też mogli usłyszeć nadaną przez radiowęzeł audycję przygotowaną przez nauczycielki języka polskiego.

Zdjęcia i opracowanie tekstu:
Beata Magiera
Maria Szkudlarek
(tekst źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzien_Polskiej_Niezapominajki)

SZYMBARK 2017
KLASY 6a i 6b
GAPA 2017

w kategorii muzyka
dla Sary Abassi
Gratulacje!

Uczniowie klasy Ia Jakub Czajkowski i Paweł Słabikowski po wygraniu szkolnych eliminacji reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie matematycznym w SP18. Chłopcy spisali się doskonale, bo chociaż nie wygrali, to to do zwycięzcy brakowało im zaledwie 4p.  Trzeba nadmienić, że obaj uczniowie rozpoczęli naukę w naszej szkole jako dzieci 6-letnie. Gratulujemy i wierzymy w dalsze sukcesy.
W. Kempska
Uczniowie klasy Ia i IIa uczestniczyli w wycieczce do Family Parku w Bydgoszczy. Wspólnie spędzony czas pozwolił na wzajemną integrację, rozwijanie sprawności ruchowej i poszerzenie swojej wiedzy. Oprócz zabaw sportowych i rekreacyjnych, dzieci miały możliwość uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych i fizycznych, wyjaśniających zjawiska z życia codziennego. Wizyta w pracowni Profesora Ciekawskiego dała też możliwość samodzielnego eksperymentowania w różnych dziedzinach.
                                     W. Kempska, E. Umerska
RAJD
KINO
29.05.2017 r. uczniowie klas II a, II b, III a i III b odwiedzili Ognisko Pracy Pozaszkolnej, aby obejrzeć minispektakl teatralny pt. „Kiedy gasną światła”, przygotowany wg scenariusza p. Adriana Wiśniewskiego – aktora Teatru w Grudziądzu. W przestawieniu występowały uczestniczki warsztatów teatralnych prowadzonych w Szkole Podstawowej w Węgrowie. Po spektaklu p. Adrian Wiśniewski przeprowadził z widzami krótką lekcję o teatrze. Brawa dla młodych aktorek!!!
Opracowanie: Aneta Ćwiertnia