LISTOPAD
W dniach 3 i 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 20 odbyły się zawody o Mistrzostwo Miasta Grudziądza w Unihokeju dziewcząt. Nasza SP nr 3 wzięła w nich udział, który był bardzo udany. Dziewczyny z klasy VI wywalczyły po ciężkich zmaganiach II miejsce. Wszystkim bardzo gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Opiekun Wieczorek Marzena
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
11 LISTOPADA 2021R.
W SP 3 W GRUDZIĄDZU
W naszej szkole działa Akademia Przyszłości. 15 listopada odbyła się uroczysta inauguracja akademii. Najważniejszymi bohaterami byli uczniowie,którzy będą cały rok pracować ze swoimi wolontariuszami. Gościem specjalnym była wiceprezydent miasta Pani Róża Lewandowska. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Kamila Melkowska - Lemke. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, otrzymały wyprawkę i medale akademii. Życzymy owocnej pracy i trzymamy kciuki😘
W naszej szkole mieliśmy okazję podziwiać niewidoma Agnieszkę Seweryniak, która opowiedziala uczniom i nauczycielom jak radzą sobie osoby niewidome w codziennym życiu. Wiele emocji wzbudzało wśród nas dotykanie książek pisanych Brajlem oraz poznanie funkcjonowania różnych urządzeń dla niewidomych. Na zakończenie prelekcji Agnieszka pięknie zaśpiewała piosenki dzięki którym zdobyła nagrody w konkursach. Ta wizyta skłoniła nas do refleksji nad własnym życiem.

Małgorzta Opas