KWIECIEŃ

2 kwietnia klasa IV c, pod opieką pań Magdaleny Jankowskiej i Małgorzaty Han, była w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach, które wzbogaciły ich wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami. Wykonywali również pracę plastyczną: koszyczek z papieroplastyki z zającem i pandą.Uczniowie odwiedzili pobliski Zakład Gospodarki Odpadami, gdzie mogli zapoznać się z technologią sortowania, kompostowania i składowania odpadów.  Na zakończenie wszyscy skorzystali z zabawy w plenerze w pięknym ogrodzie CCE.
W dniu 3 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły ponownie spotkali się z uczniem Fabianem Jarząbem uczestniczącym w wymianie międzynarodowej organizowanej przez ROTARY. Tym razem w spotkaniu brali uczniowie klas siódmych.
      Fabian opowiadał o rocznym pobycie na Tajwanie. Podzielił się informacjami o zwyczajach tam panujących oraz o systemie szkolnym. Uczniowie dowiedzieli się o walorach przyrodniczych Tajwanu i zróżnicowaniu gospodarczym. Uczniowie zadawali pytania i aktywnie reagowali na podawane informacje. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

A. Grajkowska

W dniu 6 kwietnia 2019 roku nasza Szkoła podstawowa nr 3 wzięła udział w rajdzie pieszym Wiosna w przyrodzie. Rajd rozpoczął się w Tarpnie a zakończył w Białochowie przy ognisku.
Opiekun M. Wieczorek