STYCZEŃ
Nieprzerwanie od 2004 roku nasza szkoła bierze udział w Międzyszkolnym Turnieju "Uczymy się ratować i ratujemy" na Hali Sportowej na oś. Lotnisko. Uczniowie wykonują zadania sprawnościowe, plastyczne, prezentują umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. W tym roku w pierwszej grupie reprezentacja pani E. Umerskiej zajęła II m-e, w kategorii klas IV-VI reprezentacja pani M. Wieczorek zajęła I m-ce i reprezentacja klas VII-VIII, opiekun pani A. Tobolska, zajęła I m-ce. Gratulacje!!! Sie ma do przyszłego roku!!!
Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Obejrzeli spektakl, w którym wystąpiły postaci z bajek, zwiedzili bibliotekę, otrzymali pamiątkową zakładkę do książek oraz wypożyczyli pierwszą książkę. Pierwszoklasiści zostali pasowani na pełnoprawnego czytelnika biblioteki. Dziękujemy uczniom klasy 4b za pomoc w organizacji tego spotkania.
W dniu 18 stycznia odbył się czwarty turniej z cyklu Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych. Szkołę reprezentowali Nikodem Anzel, Marcel Marciszewski i Oskar Schulz. Gratuluję i życzę sukcesów.
W dniu 18.01.2020 roku, uczestniczyliśmy w rajdzie pieszym poświęcony "Pamięci gen. Pruszyńskiego" z okazji 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy 23.01.1920 r. Uczennice naszej D. Kamińska oraz Z. Jankowska "3" wzięły udział w konkursie wiedzy o gen. Pruszyńskim i zajęły zaszczytne III miejsce. Gratulujemy, Do zobaczenia na trasie Opiekunowie E. Umerska oraz K. Szkudlarek😉
Warsztaty Lego
W dniu 10 stycznia 2020 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach Lego zorganizowanych przez firmę EDUKIDO.
W ramach obchodów 100- lecia powrotu Grudziądza do Macierzy, nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnych konkursach zorganizowanych przez SP nr 9. W konkursie poetyckim pt." Życzliwie o Grudziądzu " uczeń klasy 7a Adam Kamiński zajął 2 miejsce. Natomiast w konkursie plastycznym pt." Turystyczna wizytówka Grudziądza" uczennica klasy 6b Oliwia Cackowska zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy nauczycielkom p. Marii Szkudlarek, p.Beacie Magierze  i p.Małgorzacie Han 😊🤩