Kwiecień - Szkoła Podstawowa nr 3 w Grudziądzu

Archiwum > Roczniki > 2016-2017
Festyn 8 IV już za nami.
„Funkcje lasu” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym wzięły udział dzieci z klasy III b. Wśród 53 prac dostarczonych przez uczniów grudziądzkich szkół podstawowych,  II miejsce zajęła Kornelia Olszewska. Otrzymała ona zestaw nagród oraz dyplom. Drobne upominki z logo CEE oraz dyplomy trafiły także do 11 innych uczniów z klasy III b. Gratulujemy!!!
Opracowanie: A. Ćwiertnia
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 3.04.2017 - 5.04.2017
28 kwietnia odbył się finał konkursu wokalnego "Szukamy gwiazdy szkoły". Była to już XIII edycja zabawy. Do finału dostały się Jasmina Abassi, Julia Kowalska i Oliwia Świątek. W wyniku werdyktu uczniów nagrodę publiczności otrzymała Oliwia Świątek, a nagrodę nauczycieli Jasmina Abassi. Bardzo dziękuję wszystkim finalistkom, że zaśpiewały przed tak wymagającą publicznością. Organizator Artur Lewandowski
W dniu 20.04.2017 r. uczniowie klas III odwiedzili Toruń. Najpierw w Żywym Muzeum Piernika pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej poznawali rytuały związane z wypiekaniem pierników. Następnie własnoręcznie przygotowywali toruńskie specjały. Oglądali też oryginalne stare maszyny służące do wypieku pierników. W drugiej części wycieczki dzieci oglądały interaktywne ekspozycje na kilku piętrach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Poprzez świetną zabawę i różnorodne eksperymenty pogłębiały swoją wiedzę o kosmosie, przyrodzie, technice itp. Wycieczka się udała.
Opracowanie: Aneta Ćwiertnia